Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dev kruvaziyerler rotayı güvenli liman Türkiye'ye çevirdi

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını sonrasında normalleşme adımlarıyla birlikte kruvaziyer turizminde de hareketliliğin başlaması, kruvaziyer gemilerinin rotalarını Türkiye'ye çevirmesine neden oldu.

  • Reklam
Dev kruvaziyerler rotayı güvenli liman Türkiye'ye çevirdi
28 Ağustos 2020 - 00:38
Reklam

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını sonrasında normalleşme adımlarıyla birlikte kruvaziyer turizminde de hareketliliğin başlaması, kruvaziyer gemilerinin rotalarını Türkiye'ye çevirmesine neden oldu.

Koronavirüs salgını sürecini en hızlı atlatan sektörlerden biri olan turizm de işlerin yoluna girdiğini, uzun zaman sonra Akdeniz'e ilk uluslararası kruvaziyer gemisinin 21 Ağustos'ta gelmesinin ardından MSC'nin Grandiosa isimli gemisinin dünyada 19 kruvaziyer limanını işleten Global Ports Holding portföyünde bulunan Malta'daki Valletta Cruise Limanı'na yanaştığını belirten Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman MSC Grandiosa'nın sıkı güvenlik önlemleri ile seferine başladığını aktararak şu açıklamayı yaptı:

"Başka gemilerin de seferlere başlamasını bekliyoruz. Türkiye limanları da bu hareketlilikten yararlanacaktır. Grandiosa, salgın sonrası ağırladığımız ilk uluslararası kruvaziyer gemisi. Gemi maksimum yüzde 70 doluluk oranıyla seyahat ediyor. Kruvaziyer turizminde operasyonlar koronavirüs krizinden önemli ölçüde etkilenmeye devam etse de liman iş kolunda yılın geri kalanında kruvaziyer gemi seferlerinde ve yolcu hacimlerinde istikrarlı artış bekliyoruz. Cruise şirketlerinin 2021 için güçlü rezervasyonlar bildirmeye devam etmesi cesaret verici. Dev kruvaziyer gemileri rotayı güvenli liman olan Türkiye'ye çevirdi. Tüm limanlarımızda olduğu gibi Türkiye'deki kruvaziyer limanlarımızda da her türlü tedbiri alıyoruz."


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum