Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Doğa Koleji'nde beklenen satış açıklaması geldi!

Öğretmenlerine maaş ödeyememesi nedeniyle gündem olan Doğa Koleji'yle ilgili resmi açıklama yapıldı.

  • Reklam
Doğa Koleji'nde beklenen satış açıklaması geldi!
19 Aralık 2019 - 11:01
Reklam

Öğretmenlerine maaş ödeyememesi nedeniyle gündem olan Doğa Koleji'yle ilgili resmi açıklama yapıldı. Doğa Koleji'nin İTÜ Vakfı'na devrine ilişkin imzalar atıldı.

 

Öğretmenlerine maaşını ödeyememesi nedeniyle bir anda gündeme gelen, öğrenci velilerinin de öğretmen eylemlerine destek vermesi sonra Milli Eğitim Bakanlığı'nın yakın izlemeye aldığı Doğa Koleji'nde satış açıklaması dört gözle bekleniyordu.

 

Hürriyet'ten Nuran Çakmak'ın haberine göre Doğa Koleji'nin İTÜ Vakfı tarafından satın alınmasına ilişkin imzalar atıldı. İTÜ Vakfı tarafından yapılan açıklamada, "Doğa Koleji ile ilgili müzakereler olumlu yönde devam ediyor. Bilgilendirme en kısa sürede yapılacaktır" ifadeleri kullanılmıştı.

 

Bakan Selçuk'tan açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önceki gün yaptığı açıklamada Doğa Koleji'nin satış ve devir işlemlerini yakından takip ettiklerini belirterek, "Kamu kaynaklarıyla kurtarma planımız yok" demişti.

 

Doğa Kolej'inde maaşlarını alamayan öğretmenlerin ders boykotu devam ederken, yönetimden açıklama talep eden veliler İstanbul Ataşehir'deki genel müdürlük binasında toplanmış, yönetimden yanıt alamayan veliler girişteki turnikeleri aşarak genel müdürlük binasına girmişti.

 

Doğa Koleji’nin potansiyel alıcıları arasında gösterilen İstanbul ve Ağrı'da bulunan Golden Hill otellerinin sahibi olan Can Holding’den yapılan açıklamada ise iki taraf arasındaki görüşmelerin olumsuz sonuçlandığı bildirilmişti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum