Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Doğal plaja 7 milyon 880 bin liralık yatırımla yaşam alanı projesi!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Ortahisar ilçesi Yalıncak Mahallesi'ndeki 900 metrelik doğal plaj alanında geçtiğimiz Aralık ayında düzenleme yapılmaya başlandı.

Reklam
Doğal plaja 7 milyon 880 bin liralık yatırımla yaşam alanı projesi!
03 Mayıs 2021 - 11:32
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar ilçesine bağlı Yalıncak Mahallesi’nde yapımına başlanan ve toplam 7 milyon 880 bin liralık yaşam alanı ve plaj projesi tepki çekti.

Göreve başladıkları günden itibaren vatandaşların denize gidememekten ve düzgün bir plaj olmamasından yakındığını belirten ve plaj alanını bir yaşam merkezi haline getireceklerini söyleyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Vatandaşımızın haklı yakınma ve taleplerini dikkate almazlık edemezdik. Bu çerçevede ilk olarak Yalıncak bölgesinde yaklaşık 900 metrelik bir sahil alanında çok önemli bir çalışma balattık. Bu sadece bir plaj çalışması değil, çok ciddi bir sahil rekreasyon projesidir ve proje deniz sezonuna yetişecek.''

Proje görselleri ile yapılan işin çok farklı olduğunu söyleyen, alanın zaten doğal bir plaj olduğuna dikkat çeken Ortahisar Belediyesi CHP Meclis üyesi Oktay Söğüt ise şu açıklamalarda bulundu:

''Çevre ve doğa ile bütünleşen plaj projesini elbette destekleriz. Fakat şuan, betona boğulmuş bir sahil var. Tuğla-sıva, denize dik ve yakın soyunma ve duş kabinleri yapılıyor. Eli yüzü düzgün hiçbir plajda tuğla, sıva soyunma ya da duş kabini yoktur. Tahtadan ya da hafif malzemeden yapılması gereken bu kabinler için zemine de beton dökmeye gerek yoktur. Geline nokta itibariyle bu bölgede yepyeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz diyenler bilsin ki böyle bir yaşam alanı, vatandaşın plaj talebine cevap verdik diyenler de bilsin ki böyle bir plaj istenmiyor.''

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum