• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Duayen turizmci Ali Doğan MC Touristic Services ekibine katıldı

Alman seyahat pazarının duayen ismi Ali Doğan, MC Touristic Services bünyesine katıldı.

  • Reklam
Duayen turizmci Ali Doğan MC Touristic Services ekibine katıldı
29 Mayıs 2019 - 13:31
Reklam

Geçtiğimiz ay Antalya merkezli olarak faaliyetine başlayan MC Touristic Services, kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Alman seyahat pazarının duayen isimlerinden Ali Doğan’ı yönetim kuruluna dahil eden şirket, Avrupa pazarındaki iddiasını bir kez daha yineledi.

Avrupa pazarından sorumlu olacak

MC Touristic Services bünyesinde yönetim kurulu üyesi ve iş geliştirme direktörlüğü görevlerini üstlenen Ali Doğan, şirketin Avrupa pazarındaki satış-pazarlama ve tur operatörü ilişkilerinden sorumlu olacak.  

Zamanının en iyi online seyahat operatörlerinden biri olan hinundweg.de’nin kurucusu olan Ali Doğan, seyahat endüstrisinde tecrübesiyle bilinen bir isim.

Ali Doğan: ''Online’daki tecrübemi MC Touristic Services için kullanacağım''

Öncelikli hedeflerinin MC Touristic Services’i Türkiye seyahat pazarının nitelikli “servis sağlayıcı” olarak konumlandırmak olduğunu belirten Ali Doğan, ardından farklı destinasyonlara yöneleceklerini söyledi.

Dijital teknoloji alanında sektörü birçok yenilikle tanıştıracaklarını açıklayan Ali Doğan, bu alandaki tecrübesini ve Avrupa pazarında sahip olduğu networkü MC Touristic Services bünyesinde değerlendirme imkanı bulmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Uğur Ekener: ''Kadromuzun tecrübesi fark yaratacak''

Ali Doğan gibi duayen bir turizmcinin saflarına katılmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren MC Touristic Services’in Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Uğur Ekener, “Online turizm sektörü, her anlamda öncü, yaratıcı ve dinamik olmayı gerektiriyor. Bu bilinçle rakiplerimizden birkaç adım önde olabilmek için projeler üretip, en yeni teknolojileri kullanacağız. Ali Doğan’ın da katılımıyla ekibimizin sahip olduğu bilgi ve tecrübenin sektörde fark yaratacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Ali Doğan Kimdir?

Turizm sektöründe profesyonel iş yaşamına 1987 yılında Bodrum’da Ulusoy Turizm bünyesinde başlayan Ali Doğan, 1988 yılında Almanya’nın Münih kentinde Trans Orient Reisen isimli tur operatörüne ortak oldu. 1991 yılında Almanya’da 16 havalimanında ofisi bulunan Hin und Weg’i kurdu ve yönetti.  

Bu süreçte Almanya turizminin ilk teletext seyahat acentası, ilk Videotext seyahat acentası, ikinci Internete seyehat satış sitesi (Gerçek zamanlı online satış açısından ilk) gibi önemli projelere imza attı.

1997 yılında, Microsoft’a ait olduğu dönemde, Expedia’nın Almanya temsilciliğini ve yöneticiliğini üstlendi. 1998 yılında lastminute.com’un Almanya şubesinde yönetici olarak görev yaptı. 2007 yılında Destination Meets Online’yi kurdu. İlkini Belek/Türkiye’de gerçekleştirdiği üst düzey turizm kongrelerini, sırasıyla; Dubai, Hurghada/Mısır, Tenerife/İspanya, Girit/Yunanistan, Mallorca/İspanya, Marakesh/Fas, Girne/Kıbrıs ve Andaluzya/İspanya’da gerçekleştirdi.

2012-2018 yılları arasında içinde kapalı gokart pisti, bowling, minigolf, otel ve restoranın bulunan, 30 bin metrekare üzerinde kurulu, GoKartArena und Familienpark Neufinsing GmbH’nin yüzde 50 ortağı olarak işletmecilik yaptı.

2013-2014 yıllarında sektöre geri dönen V.Ö. Travel Vural Öger’in ilk 11 ayında sorumlu turizm direktörü olarak görev yaptı. Üç aylık kısa bir hazırlık döneminden sonra, 8 aylık süreçte 45.000 turistin Türkiye’ye getirildiği operasyonu yönetti. Bazı stratejik konularda ortaya çıkan anlaşmazlıklar nedeniyle görevinden ayrılarak, 2014 yılında Almanya’da kurulan Mouzenidis Travel isimli tur operatörünün yüzde 30 ortağı oldu.

2019 yılının Mayıs ayı itibariyle MC Touristic Services Ailesi’ne katılan Ali Doğan, şirket bünyesinde yönetim kurulu üyeliği ve iş geliştirme direktörlüğü görevlerini üstlendi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum