• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dünya devi otel zinciri Türkiye'de büyüme kararı aldı! Otel portföylerini ikiye katlayacaklar

103 yıllık geçmişi olan dünya devi global otel zincirinin Orta Doğu, Afrika, Türkiye Başkanı Türkiye'de olmadıkları birçok şehrin bulunduğunu ve oralarda da olmak istediklerini söyledi.

  • Reklam
Dünya devi otel zinciri Türkiye'de büyüme kararı aldı! Otel portföylerini ikiye katlayacaklar
02 Ekim 2022 - 02:24
Reklam
Reklam
Hilton’un Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Başkanı Jochem-Jan Sleiffer, 179 otelden oluşan bölgesel otel portföyüne önümüzdeki 5 yıl içerisinde 90 yeni otel daha ekleyeceklerini açıkladı.

60 yeni otelin, Hilton'un bölgedeki en büyük pazarı olan Birleşik Arap Emirlikleri'ni de içinde bulunduran Orta Doğu bölgesinde yer alacağını, halihazırda 33 Hilton otelinin faliyet gösterdiği Birleşik Arap Emirlikleri'nde 14 otelin de yapım aşamasında olduğunu belirten Sleiffer 16 otele ev sahipliği yapan Suudi Arabistan'da ise yapım aşamasındaki 45 otel ile Hilton'un bölgede en hızlı büyüyen pazarı konumunda olduğunu kaydetti. Bu hızlı büyümenin beraberinde Orta Doğu, Afrika ve Türkiye'de 24 bin kadar yeni otel odasını getireceğini, bu nedenle Avrupa'nın marka için çok önemli bir kaynak pazar olduğunu kaydeden Jochem-Jan Sleiffer Türkiye'de yapacakları yatırımlarla ilgili olarak şunları söyledi:


''Burası bizim için ilgi çekici bir pazar. Son birkaç yılda gerçekten hızlı bir büyüme yaşandı. Burası, insanların seyahat etmek istediği ve daha fazla otel açabileceğimiz bir pazar. Avrupa bu bölge için her zaman önemli olmuştur. İngiltere, Fransa, İtalya ve Almanya’dan ama özellikle pandemi sonrası Çek Cumhuriyeti ve İsviçre’den çok sayıda ziyaretçi geliyor. Hilton markalarına aşina olan Orta Doğulu gezginleri Avrupa'yı ziyaret ettiklerinde bu markaları tercih etme olasılıklarının arttığını vurguluyor. Orta Doğu pazarı Avrupa pazarını da önemli ölçüde besliyor. Bu bölgedeki otellerimizin bu kadar önemli olmasının bir diğer nedeni de insanları diğer markalarımızla da tanıştırmak. Böylece Avrupa’ya seyahat ettiklerinde yine bizimle kalıyorlar.''


Misafirperverliğin insanların kariyer sahibi olmaları için harika bir özellik olduğunu aktaran Sleiffer, Türkiye'de çok başarılı olduklarını ve Türkiye'nin ilk uluslararası otel markası olduklarına dikkati çekerek şöyle devam etti:


''Mr. Conrad Hilton'un uluslararası otel açtığı ilk yer burasıydı. Yani Hilton İstanbul Bosphorus 55 yılı aşkın bir süredir burada ve burası bizim için çok önemli bir pazar. Şu anda Türkiye'de sekiz markamız var. Müşterilerimizin olmak istediği her yerde olmak istiyoruz, bu yüzden Antalya, Dalaman, Bodrum, İstanbul ve Ankara'da otellerimiz var. Yakın zamanda Urfa'da da açılacak. Ama artık yabancıların da tatil amaçlı geldiğini görüyoruz. Antalya'da, Bodrum'da, Dalaman'da otellerimizin son derece iyi durumda.''
Türkiye'de seyahat etmek isteyen birçok Hilton Honors müşterisinin olduğunu hatırlatan Sleiffer ayrıca Türkiye'nin en büyük operatörü olduklarını ve müşterilerinin gitmek istediği her yerde olmak istediklerini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum