Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dünyaca ünlü turizm merkezi: ''Bizi kara listeye alın''

Dünya Miras Listesi'nde bulunan şehrin Belediye Başkanı Luigi Brugnaro UNESCO’ya Kara listeye alınmak için başvurada bulanacaklarını söyledi.

  • Reklam
Dünyaca ünlü turizm merkezi: ''Bizi kara listeye alın''
22 Haziran 2019 - 14:38
Reklam

Geçtiğimiz Haziran ayı başlarında İtalya'nın Venedik kentinde bir cruise gemisinin başka bir yolcu teknesine çarpmasına tepkileri sürerken Dünya Miras Listesi'ndeki şehrin Belediye Başkanı Başkan Luigi Brugnaro UNESCO’ya "Kara listeye" alınmak için başvurada bulanacaklarını söyledi.

 

Guardian’da yer alan bir habere göre Venedik Belediye Başkanı UNESCO’ya bir çağrı yaptı. 

Başkan Luigi Brugnaro UNESCO’ya, “İtalya Ulaştırma Bakanı Danilo Tonelli yolcu gemilerini yoğun olan Giudecca Kanalı’ndan çıkarma planını onaylamadı. Bu yüzden dünya miras listesindeki Venedik’i kara listeye alın” dedi. 

Haziran ayının başlarında büyük bir yolcu gemisi, turist teknesine çarpmıştı. Bunun sonucunda da dört kişi yaralanmıştı. Kazanın ardından halk, yolcu gemilerini protesto etmeye başladı. 


Başkan Brugnaro, Yerel yayın yapan Radyo 24’e yaptığı açıklamada “Kentin kara listeye alınmasını istemek için UNESCO’ya yazacağız. Venedik tehlikede ve kendimizi tehlikede hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum