Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dünyanın En İyi 10 Havalimanı belli oldu! İşte İstanbul Havalimanı'nın sırası

Dünyaca ünlü seyahat dergisi Travel and Leisure tarafından yapılan oylama sonucunda Dünyanın En İyi 10 Havalimanı listesi açıklandı.

  • Reklam
Dünyanın En İyi 10 Havalimanı belli oldu! İşte İstanbul Havalimanı'nın sırası
09 Eylül 2021 - 13:13
Reklam
29 Ekim 2018 tarihinde kullanıma açılan ve bu tarihten sonra da dünyanın en önemli uçuş noktalarından biri haline gelen İstanbul Havalimanı, uluslararası basının da ilgisini çekmeye devam ediyor.

Dünyanın en büyük havalimanı ve bölgenin en önemli küresel aktarma merkezi olan güçlü alt yapısı, üstün teknolojisi ve sunduğu üst düzey yolculuk deneyimi ile uluslararası kurumların takdirini kazanmaya devam eden ve dünyanın en büyük havalimanı ve bölgenin en önemli küresel aktarma merkezi olan İstanbul Havalimanı Amerika Birleşik Devletleri New York merkezli dünyaca ünlü seyahat dergisi Travel and Leisure tarafından her yıl düzenlenen World’s Best Awards 2021 anketinde The Top 10 International Airports-Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı kategorisi ile dahil oldu.


İstanbul Havalimanı, New York merkezli dünyaca ünlü Travel and Leisure Dergisi’nin World’s Best Awards 2021 anketinde Dünyanın En İyi 10 Havalimanı arasında yer alırken derginin okuyucularının oylarıyla belirlenen listede 91.17 puanla ikinci sırada yer alan İstanbul Havalimanı, ilk 10 arasına en yüksek sıradan giriş yaptı. Travel and Leisure Dergisi’nin okuyucu oylarıyla belirlenen anket sonucuna göre İstanbul Havalimanı Incheon (Kore), Dubai, Hamad (Katar), Tokyo (Japonya), Hong Kong, Narita (Japonya), Zürih (İsviçre) ve Osaka (Japonya) gibi havalimanlarını geride bırakarak Changi Havalimanı’nın ardından ikinci sırada yer aldı. Koronavirüs salgını sonrası ilk kez düzenlenen Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı anketinde pandemi süresince uluslararası birçok sertifikaya layık görülen İstanbul Havalimanı, uluslararası alanda bir kez daha önemli bir ödüle hak kazanmış oldu. İstanbul Havalimanı’nın en yüksek oyu alan havalimanlarından biri olduğunun vurgulandığı oylama sonucunda Singapur Changi Havalimanı’nı 93.45 puanla birinci sırada yer alırken İstanbul Havalimanı 91.17 puanla ikinci seçildi.


11 Ocak 2021 tarihinde başlayan ve 10 Mayıs 2021’de sona eren Travel and Leisure Dergisi okurlarının görüşlerine göre belirlenen Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı kategorisinde erişim, check-in, güvenlik, yeme-içme alanları, alışveriş ve tasarım açısından değerlendirmeler yapılıyor ve sonuçlar bu kriterlere göre açıklanıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum