Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Efsane oyun konsolu Atari, otel zinciri kuruyor

Efsane isim Atari, oyun dünyasının dışına taşarak video oyunu temalı bir otel zinciri kurmak için çalışmalar başladı.

Efsane oyun konsolu Atari, otel zinciri kuruyor
07 Kasım 2020 - 15:35
Reklam

Efsane isim Atari oyun dünyasının dışına taşarak video oyunu temalı bir otel zinciri kurmak için çalışmalara başladı. Yakın gelecekte video oyun temalı otellerde kalabileceğiz. 

Bir dönemin efsane ismi haline gelen Atari yıllar sonra modern bir oyun konsolu ile pazara geri dönmüştü. Firmanın en büyük yatırımı Atari VCS konsolu olarak gösterilirken işler çok daha farklı bir boyuta gidiyor. 
 


Video oyun sektöründe eşine az rastlanır biçimde Atari'nin bir otel zinciri kurmayı planladığı ortaya çıktı. Otele ait bilgilerin yer aldığı internet sitesinin de faaliyete geçtiği otel zinciri yeni bir konsepti hayata geçirecek.

Gelen bilgilere göre Atari Oteller Zinciri video oyun temalı yapılardan oluşacak. Firma yetkilileri otel zincirinin türünün tek örneği olacağını belirtirken, otellerde espor turnuvaları için salonlar ve sanal gerçeklik alanları olacağı dile getiriliyor.

İlk Atari otelinin inşaasına Arizona eyaletinde önümüzdeki haftalarda başlanacak. Sonrasında Teksas, Chicago, Las Vegas, San Fransisco, San Jose ve Washington kentlerinde de Atari otelleri boy gösterecek. Atarinin bu proje için ne kadar bir bütçe ayırdığı açıklanamzken, firmanın özellikle espor turnuvalarına konaklamalı etkinlik imkanı sunacağı için büyük bir ilgi görebileceği öngörülüyor.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum