Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Emektar vapur Le Vapeur Magique İstanbul'un tanıtımını yapacak

1976'da suya indirilen, 37 yıl boyunca şehir hatlarında hizmet ettikten sonra emekliye ayrılan Şehit Adem Yavuz Vapuru turizme katkı için İstanbul Boğazı'nda gezi turlarına başladı.

  • Reklam
Emektar vapur Le Vapeur Magique İstanbul'un tanıtımını yapacak
23 Ocak 2020 - 15:03
Reklam

1976'da suya indirilen, 37 yıl boyunca şehir hatlarında hizmet ettikten sonra emekliye ayrılan Şehit Adem Yavuz Vapuru turizme katkı için İstanbul Boğazı'nda gezi turlarına başladı.

 

Haliç Tersanesi’nde 1976 yılında motorlu yolcu vapuru olarak yapılan 58.2 metre uzunluğunda 19.6 metre genişliğindeki her biri 750 beygir gücünde 2 dizel motoru bulanan 456 grostonluk vapura, 1974’te Kıbrıs’ta gazetecilik yaparken, Rumlar tarafından yaralı esir alındıktan sonra şehit edilen gazeteci Adem Yavuz’un adı verildi. Bir süre sonra ise Le Vapeur Magique ismini aldı. İstanbul’da 40 yıl hizmet verdikten sonra emekliye ayrılan ve Vapur Turnesi ismiyle Türkiye’nin ilk yüzen mağazası olan Şehit Adem Yavuz Vapuru Türk turizmine ve iş dünyasına hizmet vermek amacıyla İstanbul Boğaz’ın gezi turlarına başladı.


Le Vapeur Magique yüzen bir etkinlik mekanı olarak da kullanılacak olan emektar vapur, İstanbul’da deniz üzerinde farklı bir deneyim yaşamak isteyenleri ağırlayacak.

 

Sarayburnu’nda demirleyen Şehit Adem Yavuz Vapuru özel iş toplantıları için standartların üzerinde dekor ve teknik donanıma sahip 45 kişilik toplantı salonu bahar ve yaz aylarında kullanabilecek 150 kişilik teras alanı da bulunuyor. Le Vapeur Magique iş dünyasına, hem limanda hem de Boğaziçi’nde seyahat hizmeti verebilecek.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum