Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

EMITT'te dünyayı keşfe çık yalan oldu! Sektör ''Özgür ve Uluslararası'' fuar istiyor

Dünyanın en büyük 4'ncü turizm fuarı iddiasında olan ancak, son düzenlediği etkinlikte seyahat acentalarına ambargo uygulayan İngiliz şirketi HYve Group'un sahibi olduğu EMITT Fuarı'na sektörden gelen tepkiler günden güne artıyor.

  • Reklam
EMITT'te dünyayı keşfe çık yalan oldu! Sektör ''Özgür ve Uluslararası'' fuar istiyor
20 Şubat 2020 - 17:29
Reklam

Dünyanın en büyük 4'ncü turizm fuarı iddiasında olan ancak, son düzenlediği etkinlikte seyahat acentalarına ambargo uygulayan İngiliz şirketi Hyve Group'un sahibi olduğu EMITT Fuarı'na sektörden gelen tepkiler günden güne artıyor.

Geçtiğimiz ay 24'ncüsü düzenlenen, ancak katılımcıların ''Çantacı İstemiyoruz, sektör profesyoneli istiyoruz'' diyerek isyan ettiği EMITT’e turizm sektöründen gelen tepkiler artarak devam ediyor. 

Seyahat acentalarının bulunduğu mail ve sosyal medya gruplarında, “Milli ve Özgür Fuar” fikri yoğun bir şekilde tartışılmaya başlarken, Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri Derneği Başkanı ve İstasyon MICE Seyahat Acentası’nın sahibi Murat Baytaş’ın yazdığı bir davet metni etrafında başlayan tartışma, sektörün farklı kesimlerinden olumlu tepkiler alıyor.

Murat Baytaş tarafından paylaşılan ve sosyal medyada kısa sürede yankı bulan davet yazısı şu şekilde:

''BEN VARIM, SİZ DE VAR MISINIZ?

Rumi 850’li yıllardan bu yana, birçok turizm fuarına gerek sponsor gerekse katılımcı olarak çok destek verdim. Koca koca kataloglar, vs.’ler; hepsi boş işler. Düzenleyenler turizm konuşuyor ama altları boş. Varsa yoksa para gelsin. Zamanında EMITT demek, milyonlarca gerçek ziyaretçi demekti; iller birbirleri ile yarışırlardı, İstanbul’un outdoorları, ulusal gazetelerin EMITT ekleri ile yıkılırdı ortalık.

ITB demek, aman Allah’ım, 1 sene öncesinden uçak biletleri alınırdı. Aylar boyunca heyecanı yaşanırdı. Moskova fuarına Antalya’dan uçaklar kalkardı. Bir uçak dolusu Antalyalı turizmci ile gidene kadar zaten ülkeyi kurtarırdık.

Şimdi müthiş bir fuar kirliliği… Yurt dışı yatırımcı sebebi ile uygulanan ambargolar.

Eyyy efendiler!

Bu ülke bu millet sahipsiz değil. İki tane İngiliz az gelecek diye turizm ölmez.

- Kuzey Kıbrıs’ı size yedirmeyiz.

- Bu sahiller bizim, bu tesisler bizim.

- Bu acenteler bizim

- Bu yemek kültürü bizim, hadi canım başka kapıya.

12 bin seyahat acentası olarak Türkiye’de yalnızca belge değeri üzerinden milyarlarca dolarlık kredibilitemiz var. Binlerce milyon dolarlık tesislerimiz var. Parayı da biz vereceğiz, ama havayı siz atacaksınız. Yok öyle yağma; davul bizde tokmak sizde.

BİZ KENDİ FUARIMIZI YAPARIZ.

Tüm Sektör birleşir, acentası, tur operatörü, otelcisi, servisçi, mutfakçısı, tedarikçisi, yöreseli, küreseli birleşiriz; bir tane, EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ FUAR VE ŞENLİK YAPARIZ.

TÜRSAB, TUROB, AKTOB, I MICE, SAYD, BETUYAB, MUTFAK PROFESYONELLERİ VS…

Bir tane Hasan Tahsin vardı…

Ben talibim.

VAR MISINIZ?''

 

İlgili haberi okumak için tıklayın: EMITT katılımcıları isyan etti! ''Çantacı değil turizmci istiyoruz''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum