Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

En büyük hayalini açıkladı: ''THY seviyesinde bir hava yolu şirketi kurmak''

Türk Hava Yolları seviyesinde modern bir hava yolu şirketi kurma hayali olduğunu söyleyen Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy ulusal hava yolu şirketi kurmaya yönelik planlarını açıkladı.

  • Reklam
En büyük hayalini açıkladı: ''THY seviyesinde bir hava yolu şirketi kurmak''
24 Nisan 2020 - 09:47
Reklam

Ukrayna 24 adlı kanalda yayınlanan mülakatta Türk Hava Yolları seviyesinde modern bir hava yolu şirketi kurma hayali olduğunu söyleyen Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy ulusal hava yolu şirketi kurmaya yönelik planlarını açıkladı.

 

Ukrayna merkezli Antonov şirketinin büyük ve çok sayıda istihdam sağlayan bir şirket olduğuna işaret eden ancak son yıllarda ülkede tek bir uçak üretilmediğini ve uçakların neden iç hatlarda kullanılmadığını anlamadığını söyleyen Ukrayna Cumkhurbaşkanı Zelenskiy, Antonov tarafından üretilen uçakların daha fazla kullanılması gerektiğini vurgulayarak, “Öncelikle devlete ait bir hava yolu şirketi kurmamız gerekiyor. Benim en büyük hayalim Türk Hava Yolları (THY) seviyesinde modern bir hava yolu şirketi kurmak.” diye konuştu.

 

Ukrayna devletinin söz konusu proje için bütçe ayırmaya hazır olduğunu kaydeden Zelenskiy, “Ulusal hava yolu şirketini kurduktan sonra Antonov şirketimize sipariş verip çok sayıda istihdam yaratacağız.” dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum