Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Erken rezervasyonda rekor sinyali!

Turizm sektörü, erken rezervasyonda yaşanan hareketlilikle bu yıl yeni bir rekorun sinyalini veriyor.

  • Reklam
Erken rezervasyonda rekor sinyali!
27 Ocak 2020 - 14:40
Reklam

Turizm sektörü, erken rezervasyonda yaşanan hareketlilikle bu yıl yeni bir rekorun sinyalini veriyor.

 

Sektör olarak yeni yıla hızlı girdiklerini ve ara tatilde kültür turlarına ve termal otellere yoğun ilgi olduğunu belirten Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer şu anda kayak merkezlerinde de boş yer kalmadığını ifade etti.

 

2020 yaz sezonuna ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Gencer, şunları söyledi:

"Erken rezervasyon kampanyaları Kasım ayının sonunda başladı. Şu anda erken rezervasyonda 3'üncü dönemdeyiz. Yine indirimler devam ediyor. Çok yoğun talep var. Geçen sezon tatil yapanların yüzde 40'ı erken rezervasyondan faydalanmıştı. Bu sezon da aynı oran olacak gibi. Burada amacımız yerli turistin de ucuz tatil yapabilmesini sağlamaktı, bunu da başardık."

 

Yüzde 50 indirim ve 9 taksit imkanının sunulduğu erken rezervasyon kampanyasının artık oturmaya başladığını ve müşterinin buna alışmasıyla talebin de hızla arttığına değinen Gencer "Yılbaşına kadar 2 milyon kişi erken rezervasyondan faydalandı ve eldeki stokların yüzde 65'ini yılbaşına kadar çıkardık. Bu rakamda yurt içi otel alanlar, yurt için kültür turları satın alanlar ve yurt dışı erken rezervasyon yaptıranlar dahil." diye konuştu.

 

Otel fiyatlarına geçen yıla göre sadece enflasyon oranında zam yapıldığını dile getiren Gencer, tatil zamanı yaklaştıkça indirimlerin azalacağı için tüketicilere bir an önce istedikleri turu satın almaları tavsiyesinde bulundu. Yerli turistin bu yıl da Antalya, Alanya, Bodrum, Çeşme gibi geleneksel tatil merkezlerini tercih ettiğine değinen Gencer "Fiyatı ucuz diye internet acentalarından tur almasınlar. Birçoğu kaçak acenta. TÜRSAB üyesi seyahat acentası olmasında fayda var." dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum