Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Erzincan Havalimanı'nın ismi değişti

Erzincan Havalimanı’nın isminin değiştirilmesiyle ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra isim değişikliği yapılan törenle gerçekleştirildi.

  • Reklam
Erzincan Havalimanı'nın ismi değişti
20 Temmuz 2021 - 23:02
Reklam
Erzincan’da düzenlenen törene Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Mehmet Makas, Akbulut ailesi ve çok sayıda Erzincanlı katıldı.

Erzincan Havalimanı'na ismi verilen Yıldırım Akbulut’un kızı Prof. Dr. Çiğdem Kırca yaptığı konuşmada şunları söyledi:


''Sevgili babamız gençlik yıllarından başlayarak hayatının son anına kadar ülkeye hizmet için çalışmıştır. Ülkemizde çok şerefli görevleri yapmak ona kısmet olmuştur. Bu havalimanının Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı olarak adlandırılmasından dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyoruz.''


Erzincan'ın yetiştirdiği kıymetli devlet adamlarından biri olan eski Başbakan ve Meclis Başkanı merhum Yıldırım Akbulutun ismini ilelebet yaşatmak üzere Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Erzincan Havalimanının adını Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı olarak değiştirildiğini söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da yaptığı konuşmasında merhum Yıldırım Akbulut'un siyasette sivilleşme çabalarının yaşandığı yıllarda merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın en yakın yol arkadaşı olduğunu,  Milletvekilliği, Bakanlık, Meclis Başkanlığı ve Başbakanlık ile aziz milletimize hizmet yolunda en üst düzeylerde görevler ifa ettiğini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum