Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ferit Şahenk'in devrettiği büyükelçilik binası otel oluyor

Doğuş Grubu Başkanı Ferit Şahenk’in 3 milyon eoru’ya devrettiği ve büyükelçilik binası olarak kullanılan apartman butik otel olarak hizmet verecek

  • Reklam
Ferit Şahenk'in devrettiği büyükelçilik binası otel oluyor
14 Ocak 2020 - 15:55
Reklam

Doğuş Grubu Başkanı Ferit Şahenk’in 3 milyon eoru’ya devrettiği ve büyükelçilik binası olarak kullanılan apartman butik otel olarak hizmet verecek.

 

Finans Gündem'in haberine göre, bankalarla yapılandırma için anlaşma yapmasının ardından hem Türkiye’de hem de yurtdışında varlık satışı yapmaya başlayan Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk, geçen yıldan bu yana özellikle turizme yönelik şirket ve yapılarını satmaya devam ederken, 2015’te satın aldığı Yunanistan’daki 6 katlı apartmanı da devretmişti.

 

Bir süre Kanada’nın Atina Büyükelçiliği olarak da kullanılan yüzölçümü 1.629 metrekare olan Şahenk’in devrettiği Atina’nın gözde bölgelerinden Kolonaki'deki apartmanı 2020’nin ikinci çeyreğinde butik otele çevrilecek
 

5 yıl önce Doğuş Grubu Başkanı Ferit Şahenk tarafından 4 milyon euro’ya satın alınan bina 1950’li yıllarda inşaa edildi. Şahenk, binayı 3 milyon euro civarında bir bedele Yunan medyasının Mr. Jumbo olarak tanıdığı Apostolos Vakakis’e satmıştı. Bu lakabın nedeni ise Yunan işadamının ülkedeki en büyük oyuncak mağaza zinciri Jumbo'nun sahibi olması. Jumbo'nun 53'ü Yunanistan'da, 13'ü Romanya'da, toplam 9 ülkede 90'ın üzerinde mağazası var. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum