• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Flaş iddia! THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı istifa etti

İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kıdık, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın istifa ettiğini öne sürdü. 

  • Reklam
Flaş iddia! THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı istifa etti
26 Ocak 2022 - 17:05
Reklam
Reklam
Twitter hesabından önemli bir iddiayı dile getiren İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve İBB Meclis Üyesi ve havacılık alanındaki değerlendirmeleriyle bilinen Ali Kıdık, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın istifa ettiğini belirtti.

Bir önceki paylaşımında Aycı'nın istifasının istendiğini kaydeden Kıdık, daha sonra şu paylaşımı yaptı:

''SON DAKİKA. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı istifa etti. Yarın Yönetim Kurulu'nda istifasını açıklayacak.''

Edinilen bilgiye göre İlker Aycı’nın yerine THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bolat gelecek. THY yönetimindeki bazı isimlerin de yeni dönemde görevde olmayacağı bilgisine ulaşılırken Ahmet Bolat isminin yarın açıklanacağı da edinilen bilgiler arasında.

2015 yılından bu yana THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı olarak görev yapan, yıldızı AKP döneminde parlayan ve Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip’ten arkadaşı olarak bilinen THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, eşiyle birlikte Kazakistan'da bulunduğu sırada eylemlerin patlak vermesi üzerine, 30 personelini ülkede bırakıp Türkiye’ye dönmüştü. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İBB Başkanlığı döneminde danışmanlığını yapan İlker Aycı’nın 2015 yılında THY’ye geçmesi ile şirket büyük gerileme yaşamış, THY’nin net zararı 2020’de 17 milyar TL’ye fırlamıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum