• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Flaş karar! Türkiye'den gelen turistlere zorunlu karantina uygulayacaklar

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Türkiye dahil olmak üzere 15 ülkeden gelen turistler için zorunlu karantina şartı getirdi.

  • Reklam
Flaş karar! Türkiye'den gelen turistlere zorunlu karantina uygulayacaklar
08 Temmuz 2021 - 10:27
Reklam
Ülkenin Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ülkede düşürülemeyen vaka sayılarının daha da artmaması için getirilen bu şart kapsamında turistlerin, belirlenen noktalarda 3 gün ile 1 hafta arasında karantinada kalması bekleniyor. 

Japonya Dışişleri Bakanlığı tarafından duyurulan sınır yönetmeliğine göre Türkiye, Mısır, Belarus ve Libya gibi ülkelerden gidenler, 3 gün boyunca karantinada tutulacakken Kırgızistan, Endonezya ve Zambiya’dan ülkeye gidenler 10 gün karantinada kalacak. BAE’den gidenler için ise 6 gün zorunlu karantina şartı getirildi.


Yarından itibaren yürürlüğe girecek olan yönetmelikte Estonya, Nijerya, ABD, Fransa ve Lüksemburg gibi bazı ülkeler için zorunlu karantina şartı kaldırılırken karantina sonrasında uygulanacak olan PCR testinin negatif çıkması durumunda turistlerin konaklama mekanlarına geçebileceği aktarıldı. 


Bununla birlikte Japon haber ajansı tarafından geçilen habere göre Japonya’daki koronavirüs vakalarında beklenen düşüş sağlanamadığı için özellikle başkentte olağanüstü hal ilan edilmesi gündemde. Haber ajansına göre 23 Temmuz-8 Ağustos arasında ilan edilecek olağanüstü hal, 22 Ağustos’ta bitecek ve bu şekilde olimpiyat oyunlarının tamamını kapsayacak. Bu da oyunların seyircisiz oynanmasına sebep olacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum