Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Foça Tatil Köyü için önemli çağrı!

İzmir'in Foça ilçesindeki Foça Tatil Köyü için Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 4'üncü kez çıkılan ihalede teklif verme süreci 20 Nisan'da sona erdi.

  • Reklam
Foça Tatil Köyü için önemli çağrı!
22 Nisan 2021 - 22:59
Reklam
Sürecin tamamlanmasının ardından Foçalılar bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

1967 ile 2005 yılları arasında hizmet veren, Türkiye ve dünyadan birçok ünlü ismi ağırlayan Türkiye'nin ilk tatil köylerinden olan Foça Tatil Köyü'nün 2005 yılında kapatılmasının ardından özelleştirilmesi için daha önce 3 kez ihaleye çıkıldı.


2006 ve 2018 yıllarında yapılan ihaleleri kazanan şirketlere Özelleştirme İdaresi'nce tahsis yapılmadığından ihaleler iptal edildi. 2010 yılında açılan ihaleye ise teklif veren olmadı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), 10 Şubat 2021 tarihinde, resmi web sitesinde Foça Tatil Köyü'nün 49 yıllığına işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirileceğini ve konuya ilişkin ilanın resmi gazetede yayınlandığını duyurdu. İlan edilen ihale sürecinde teklif verme aşaması geçen 20 Nisan Salı günü tamamlandı. Teklif veren sayısı hakkında resmi açıklama yapılmadı.


Teklif sürecinin tamamlanmasının ardından çoğunluğu turizmcilerden oluşan Foçalılar, Tatil Köyü girişinde toplanarak Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz tarafından yapılan basın açıklamasına katıldı. 


1966 yılında yatırımı tamamlanarak Foça'nın en güzel koylarından birinde hizmete açılan Foça Tatil Köyü, bilinen adı ile Fransız Tatil Köyü Club Med'in Foça'nın turizmde gelişmesini doğrudan etkilediğine vurgu yapan Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, yıllardır kapalı duran tesisin, turizm işletmeciliğini bilen, deneyim sahibi yatırımcılar eliyle yeniden kapılarını açmasını istediklerini söyledi.

Başkan Gürbüz, beklentilerinin yıllardır kapalı duran bu tesisin, turizm işletmeciliğini bilen, deneyim sahibi yatırımcıların ihaleye katılımları sağlanıp kapılarının açılması ve Foça'nın yeniden bir turizm destinasyonu haline gelmesi olduğunu söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum