Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Formula 1 heyecanı tekrar İstanbul'da! İşte tarihler

Milyarlarca izleyiciye ulaşan, ülkelerin tanıtım faaliyetlerinde paha biçilmez değere sahip Formula 1, 9 yıl aranın ardından geçtiğimiz yıl tekrar ülkemize kazandırılmıştı.

Reklam
Formula 1 heyecanı tekrar İstanbul'da! İşte tarihler
28 Nisan 2021 - 19:22
Yarışın tüm dünyada ilgiyle takip edilmesi, pilotlar ve takımların Türkiye'den övgüyle bahsetmeleri ve Intercity İstanbul Park'ın yoğun çabalarıyla ülkemiz bu yıl da Formula 1' e ev sahipliği yapacak.

Formula 1 yarışlarının Türkiye'ye geri getirilmesi görevinin TC Cumhurbaşkanlığı tarafından Intercity İstanbul Park'a verildiğini hatırlatan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Formula 1'i geçtiğimiz yıl ülkemize kazandırmıştık ve Turkish Grand Prix 2020, yılın en iyi Formula 1 yarışı seçilmişti. 2021 yılı için Formula 1 yönetimiyle gerçekleştirdiğimiz temaslarımız sonuç verdi ve bu önemli organizasyonu tekrar Türkiye'ye getirdik. 11-12-13 Haziran tarihlerinde Intercity İstanbul Park'ta gerçekleştirilecek bu büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp, tüm dünyaya İstanbul'u hak ettiği şekilde tanıtmaya devam edeceğiz.''

Formula 1 yönetimiyle 2021 yılı için anlaştıklarını belirten ve bu anlaşmanın Türkiye'nin yarış takviminde daimi olarak  yer alması için bir anahtar niteliğinde olduğunu söyleyen Vural Ak bilet satışları ile ilgili de şunları söyledi:

''Dünyanın en heyecan verici pistlerinden birine sahibiz, halkımızın ve yabancı misafirlerimizin bu heyecana ortak olmasını biz de çok istiyoruz. Devletimizin aldığı pandemi önlemleri ve çalışmaları sayesinde en kısa sürede biletleri satışa çıkarmayı planlıyoruz. Yarışın gerçekleştirileceği tarihe baktığımızda, yarış için ülkemizi ziyaret edecek yabancı misafirlerin turizme de katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Formula 1 organizasyonu, yabancı izleyicilerin de gelişi ile önemli bir döviz girdisine imkan sağlayacaktır.''


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum