Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Fritöz açık unutuldu, otel olarak kullanılan 160 yıllık tarihi konak alev alev yandı

Amasya'da otel olarak kullanılan 160 yıllık tarihi konak meydana gelen yangın nedeniyle kullanılamaz hale geldi.

  • Reklam
Fritöz açık unutuldu, otel olarak kullanılan 160 yıllık tarihi konak alev alev yandı
23 Mayıs 2021 - 09:30
Reklam
Alevleri gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda sevk edilen itfaiye ekipleri diğer binaların da zarar görmemesi için yoğun çaba sarf etti.

Polis ekipleri, yangının büyümesi ihtimali üzerine tarihi konağın etrafındaki diğer ahşap evleri de boşaltırken bazı vatandaşlar alevleri cep telefonlarıyla görüntüleyerek sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınladı.


Koronavirüs salgınından dolayı yeni faaliyete geçtiklerini, otelde konaklayan müşterilerin hepsini tahliye ettiklerini söyleyen otelin sahibi Alper Nergiz en büyük tesellilerinin can kaybı yaşanmamış olması olduğunu söyledi.


Edinilen bilgiye göre otel olarak kullanılan 160 yıllık tarihi konağın mutfak kısmında bulunan firitözün açık unutulması sonucunda çıkan yangın ekiplerin 2 saat süren çalışması sonrasında södürülürken yangının ardından olay yerinde incelemelerde bulunan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı şu açıklamalarda bulundu:


''Burası şehrimizin tarihi bölgesi, binalarımızın tamamı ahşap ve doğa ile çok yakın olan kalenin dibindeki dar sokakları ile bilinen, içeri şehir olarak anılan bir mahallemizdir. Yangını haber alır almaz itfaiye ekiplerimiz olaya zamanında müdahale etmişlerdir. Yangında mağduriyet yaşayan esnaf kardeşimize de belediyemiz olarak elimizden gelen imkanları sağlama noktasında gayretimiz olacaktır.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum