Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Google'da otel ve tatil köyü aramaları tavan yaptı!

Turizm sezonunun yaklaşması ve aşı çalışmaları sonrasında pandeminin sona ereceği beklentisiyle, Google'da tatil köyleri ve oteller için yapılan aramalar neredeyse on yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

  • Reklam
Google'da otel ve tatil köyü aramaları tavan yaptı!
10 Nisan 2021 - 21:34
Reklam
Koronavirüs salgını, insanlar evde kaldıkça ve işletmeler kapandıkça seyahat endüstrisine darbe vurmaya devam ederken yeni veriler, aşıların sayısı arttıkça ve salgının biteceğine dair beklentiler güçlendikçe tüketicilerin rekor sayılarda tatil seçeneği aradığını gösteriyor.

Google verilerine göre, tatil köyleri ve oteller için yapılan arama sorguları son 10 yılın en yüksek seviyelerine ulaştı. Google'a göre artış Kasım ayında başladı, tatil köyü aramaları hafif düşüşten önce 21 Mart'ta zirve yaptı ve otel aramaları da düşüşten önce 28 Mart'ta başladı.


Atmosphere Research Group'ta seyahat endüstrisi analisti olarak görev yapan Henry Harteveldt'e göre insanlar sadece tatil yerleri aramıyor, aynı zamanda rezervasyon yapıyorlar.


Google'da yapılan otel ve tatil köyleri aramalarında havayollarından çok daha büyük bir artış gördüklerini söyleyen Harteveldt, artan talep nedeniyle popüler tatil yerlerindeki otellerin, salgın öncesi fiyatların üzerinde ücret talep ettiklerini belirtti.


Aşılama çalışmalarına bağlı olarak daha fazla ülkenin kısıtlamalarını gevşettikçe eğlence amaçlı seyahatlerdeki artışın devam etmesini beklediğini söyleyen Harteveldt, iş seyahatlerinin sonbaharda başlamasını, ancak en az birkaç yıl içerisinde salgın öncesi döneme dönmemesini beklediklerini kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum