Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Görünmez heykel 15 bin Euro'ya satıldı! Garanti belgesi bile verdiler

İtalyan heykeltraş Salvatore Garau tarafından yapılan Io sono (Benim) adlı görünmeyen eser, açık arttırmada 15 bin Euro'ya yani yaklaşık 155 bin TL'ye alıcı buldu.

  • Reklam
Görünmez heykel 15 bin Euro'ya satıldı! Garanti belgesi bile verdiler
28 Mayıs 2021 - 21:47
Reklam
İtalyan heykeltraş Salvatore Garau tarafından yapılan Io sono (Benim) adlı görünmeyen eser Milano'da bulunan Art Rite müzayede evinde 6 bin euro fiyatla 18 Mayıs'ta açık arttırmaya çıkarılmıştı.

Yapılan açık artırmada sanatseverlerden biri materyalsiz eser için 15 bin Euro (yaklaşık 155 bin TL) ödedi. Alıcıya, maddi olmayan eser ile ilgili sadece orijinalliğinin kanıtı olan garanti belgesi verildi.


Eseri yapan heykeltraş Garau yapılan açık artırma ve satış hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Müzayede reddedilemez bir gerçeğe tanıklık etti. Boşluk, enerji dolu bir alandan başka bir şey değildir ve Heisenberg'in belirsizlik ilkesine göre boşluğumuzu boşaltıp geriye hiçbir şey kalmasa bile hiçbir şeyin ağırlığı yoktur. Bu nedenle yoğunlaşan ve kısacası içimizde parçacıklara dönüşen enerjiye sahiptir.''


Garau, görünmez eserini daha önce, Milano'daki Scala Meydanı'nında düzenlenen sergisi dahilinde bir beyaz çerçeve içerisinde sergilemişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum