Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Görüşmeler olumlu sonuçlandı! Turizm sezonu uzuyor

Marmaris Belediyesi ve Marmaris Ticaret Odası'nın (MTO)İngiltere'nin en büyük tur operatörlerinden Jet2 firması ile yaptığı görüşmeler olumlu sonuçlandı.

  • Reklam
Görüşmeler olumlu sonuçlandı! Turizm sezonu uzuyor
28 Eylül 2020 - 17:36
Reklam

Marmaris Belediyesi ve Marmaris Ticaret Odası'nın (MTO) İngiltere'nin önemli tur operatörü ve hava yolu şirketlerinden Jet2.com ve Jet2holidays ile yaptığı görüşmeler sonucunda Marmaris'e tatil paketleri ve uçak seferleri düzenlemesi konusunda YDA Dalaman Havalimanı iş birliğinde anlaşmaya varıldı.

MTO tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, İngiltere'nin en büyük tur operatörlerinden Jet2 ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanması ile Marmaris’te turizm sezonunu uzatma ve Dalaman Havalimanı'na ek seferler düzenlenmesi için tanıtım ve pazarlama çalışmaları anlaşması yapıldı.Buna göre, 1-15 Kasım tarihlerinde İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda'nın 9 şehrinden 31 uçuş planlanırken Belfast, Birmingham, East Midlands, Edinburgh, Glasgow, Leeds, Londra, Manchester ve Newcastle şehirlerinden Dalaman’a düzenlenen uçuşların devam edebilmesi ve Marmaris’teki gezi, kültür, gastronomi ve alışveriş aktivitelerinin öne çıkarılması için Jet2.com ve Jet2holidays'in iş birliğinde tanıtım çalışmaları yapılması kararlaştırıldı.


Türkiye'nin koronavirüs salgını süresince pek çok Avrupa ülkesine göre daha başarılı çalışmalar yapması ve pandemi ile mücadelede elde edilen sonuçların turizme olumlu yansıdığını belirten MTO Başkanı Mutlu Ayhan İngiltere'nin 9 şehrinde Marmaris'in tanıtımının yapılması ve tatil tercihinde öne çıkması için çalışma yapılmasına karşılıklı olarak karar verdiklerini aktararak şu değerlendirmelerde bulundu:"Kasım'ın 15'ine kadar ilçemizde İngiliz turistleri görmeyi bekliyoruz. Yapacağımız çalışma neticesinde talebin artması ile birlikte uçuş sayısını artırmayı, süreyi uzatmayı ve diğer operatörlerin de sürece dahil olmasını bekliyoruz. Önümüzdeki yıllarda da olumlu sonuçlarını göreceğimize inandığımız bu çalışma sayesinde Marmaris'te turizmin kış aylarına kadar uzayacağını düşünüyoruz." 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum