• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Grand Cevahir Otel'de 6 Milyon TL'lik dolandırıcılık

Ünlü oteller zinciri Grand Cevahir Hotel 6 milyon liralık dolandırıcılık olayıyla gündemde.

  • Reklam
Grand Cevahir Otel'de 6 Milyon TL'lik dolandırıcılık
19 Temmuz 2020 - 14:50
Reklam

Ünlü oteller zinciri Cevahir Hotel 6 milyon liralık dolandırıcılık olayıyla gündemde.

İşlemlerden şüphelenen ve otel kayıtlarını inceleyen, sahte imzalarla oluşturulan belgeler, ödenmiş gibi görünen borçlar ve tahsil edilmiş çekler bulan muhasebe müdürü, şirketi sahte belgelerle dolandırmaya çalışan muhasebe şefi hakkında 43 yıla kadar hapis istemiyle savcılığa başvurarak dava açtı.Cevahirler İnşaat'a ait İstanbul Şişli'de bulunan Cevahir Hotel'de, muhasebe şefi olarak çalışan 48 yaşındaki Yusuf Yıldırım'ın sisteme kaydettiğini bazı bilgi ve belgeler otelin muhasebe müdürü tarafından incelenmesi sonrasında muhasebe şefinin, borçlu olan firmaların sanki borcunun ödemiş gibi kayıtlarının değiştirdiğini, kendisi tarafından imzalanmayan bazı belgelerin bulunduğunu ve şirkete ait bazı çeklerin ödemelerinin Yıldırım'ın uhdesinde tuttuğunu tespit edildi. Bunun üzerine durum İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ihbar edildi. İhbar sonrası savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Yürütülen soruşturma kapsamında otel kayıtları yeminli mali müşavir olan bilirkişi tarafından incelemeye alındı. Bilirkişi, Yıldırım'ın sahte imzalar atıp belgeler oluşturduğunu şirketi yaklaşık 6 milyon lira zarara uğrattığını belirten bir rapor sundu. Muhasebe şefi Yıldırım, üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini belirtip, ''Asıl mağdur benim. 17 yıldır burada şef olarak çalışıyorum. Tek yetkili ben değilim. Benimle birlikte altı kişi daha vardı. Burada asıl mağdur benim. Ailemin ziynet eşyaları kasadaydı. Bunları iade alamadım. Ben aylık maaşımla geçinen bir insanım'' ifadelerini kullandı.

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonunda hakkında 43 yıla kadar hapsi istenen muhasebe şefi Yusuf Yıldırım ilerleyen günlerde Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum