Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Güney Kıbrıs'tan turizm hamlesi! Aşı olana tatil ödeneği

Güney Kıbrıs'ta Rum Turizm Müsteşarlığı, turizmi desteklemek amacıyla aşı olanlara tatil ödeneği yapılacağını duyurdu.

Reklam
Güney Kıbrıs'tan turizm hamlesi! Aşı olana tatil ödeneği
06 Temmuz 2021 - 16:02
Reklam
Ülke basını, Güney Kıbrıs'ta Rum Turizm Müsteşarlığı'nın yabancı turist eksikliği nedeniyle ciddi sorunlarla karşı karşıya kalan konaklama sektörüne can suyu olması için aşı yaptıran kişilere Sponsorlu Yaz Tatili Programı çerçevesinde tatil ödeneği verileceği yönünde açıklama yaptığını yazdı.

İç turizmin desteklenmesini amaçlayan programın 15 Temmuz ile 31 Ağustos dönemini kapsayacağını yazan Rum basını programdan, otel, turistik köyler, turistik daireler gibi yerlerin de faydalanabileceğini, turistik tesislerle işbirliği yapan turizm ofislerinin müşterilerine 15 Temmuz ile 31 Ağustos tarihlerinde en az 3 gece kalınması şartıyla kahvaltı dahil çift kişilik oda için en fazla 80 Euro ücret sunabileceğini belirtti.

Habere göre, Güney Kıbrıs Rum Turizm Müsteşarlığı program çerçevesinde hak sahiplerine tatil masraflarının yüzde 35’ini ödeyecek. Bununla birlikte tatil ödeneği, Güney Kıbrıs’ta daimi ikamet eden herkesle birlikte, en az bir doz aşı olan ve konaklama yerlerinden kalmadan 180 gün öncesine kadar hastalıktan kurtulan kişileri kapsayacak.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum