Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Güvenli turizm için hazırlanan 'Aşılandım ben' tanıtım filminde flaş gelişme!

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sosyal medyada Türkiye tanıtım sayfası olan Go Türkiye hesabından paylaşılan tanıtım videosunda, turizm çalışanlarının aşılandım ben yazan maske takmaları tepki çekti.

Reklam
14 Mayıs 2021 - 00:13
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sosyal medyada tanıtım sayfası olan Go Türkiye hesabından 'Gelin ve eğlenin gönül rahatlığı içinde' anlamına gelen İngilizce bir notla yeni bir tanıtım videosu paylaşıldı.

Videoda turizm sektöründe çalışanların yüzlerinde 'Keyfini çıkarın; ben aşılandım' yazılı maskeler yer aldı.

Tanıtımında, 'Hijyenik oteller ve aşılı personeller! Biz diyoruz ki: Turizmde çifte güven! Gelin ve keyfini çıkarın. İçiniz rahat olsun' yazılan mesaja sosyal medyadan tepki yağdı.

Videoda ben aşılandım yazılı maske takan personelin yer alması sosyal medyada tepki çekerken konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak şu ifadeleri kullandı:

''Turistin göreceği herkesi aşılayacağız diyerek milletle alay etmeniz yetmedi; şimdi aşılandım maskeleriyle milleti etiketlemeye mi sıra geldi. Bu nasıl bir rezilliktir?''

Sosyal medya hesabından, aşılandım ben yazılı maskeyi takan personellerin fotoğraflarını paylaşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'de şu ifadeleri paylaştı: 

''Pandemide sadece çile ve zorluk çektirdiğiniz bu aziz millete, şimdi de utanmadan bunu yaptınız. Yazıklar olsun.''

Sosyal medyada yoğun tepki alan video Kültür ve Turizm Bakanlığı Go Türkiye sayfasından kısa süre sonra kaldırıldı.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum