Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezi'ne 120 yataklı otel

Hakkari'deki 2 bin 800 rakımlı Merga Bütan Kayak Merkezi'nde, yerli ve yabancı turistlerin konaklama sorununu gidermek ve sporculara kamp imkanı oluşturmak amacıyla projelendirilen 120 yataklı otelin yapımına başlandı.

  • Reklam
Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezi'ne 120 yataklı otel
03 Haziran 2020 - 11:40
Reklam

Hakkari'de merkeze 12 km uzaklıktaki 2 bin 800 rakımlı Merga Bütan Kayak Merkezi'nde "Hakkari Kayak Turizmiyle Dünyaya Açılıyor" projesi kapsamında yerli ve yabancı turistlerin konaklama sorununu gidermek ve sporculara kamp imkanı oluşturmak amacıyla projelendirilen 120 yataklı otelin yapımına başlandı.

 

Geçtiğimiz yıl 4'lü telesiyej sistemi ve yeni oluşturulan pist alanlarıyla kayakseverleri ağırlayan kayak merkezinin, 120 yataklı otelin de tamamlanmasıyla bölgenin en önemli merkezlerinden biri olması bekleniyor.

 

Bölgenin kış turizmine önemli katkı sağlayacak otelin ilk kazmasını vurduklarını belirten, kısa sürede çalışmaları tamamlayarak kayakseverlerin hizmetine sunmayı hedeflediklerini aktaran Hakkari Valisi ve Belediye Başkan vekili İdris Akbıyık şunları kaydetti:

 

"Geçtiğimiz yıl Nisan ayı sonuna kadar burada kayak yaptık. Bu bölgede kar Mayıs ayına kadar kalabiliyor. Türkiye'nin çok güzel kayak merkezleri var ancak tesisimizin karın uzun süre yerde kalması, kalitesi ve kar kalınlığı anlamında ayrıcalıklı bir tarafı olacak. Özellikle civar ülkeler açısından da önemli bir kış turizmi merkezi olacak. Hakkari her şeyin en güzeline layık. İnşallah 2023'e kadar çok farklı bir Hakkari karşımıza çıkacak."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum