• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Hasan Erdem TÜRSAB TV yayınına katılmadı, acentalardan tepki yağdı!

TÜRSAB TV’de yayınlanan Biz Bize: Adaylar Anlatıyor programının ikinci konuğu olan TÜRSAB Başkan adayı ve Selam Turizm’in sahibi Hasan Erdem ve günler öncesinden duyusunun yapıldığı programa katılmayarak seyahat acentalarının tepkisini topladı.

  • Reklam
Hasan Erdem TÜRSAB TV yayınına katılmadı, acentalardan tepki yağdı!
11 Kasım 2019 - 15:46
Reklam

TÜRSAB TV’de yayınlanan Biz Bize: Adaylar Anlatıyor programının ikinci konuğu olan TÜRSAB Başkan adayı ve Selam Turizm’in sahibi Hasan Erdem ve günler öncesinden duyusunun yapıldığı programa katılmayarak seyahat acentalarının tepkisini topladı.

 

1 Aralık’ta gerçekleştirilecek seçimler öncesi tüm adaylara söz hakkı tanınan TÜRSAB TV’de Cemal Kızıltan‘ın moderatörlüğünde gerçekleştirilmesi planlanan ve günler öncesinden duyuruların yapıldığı “Biz Bize: Adaylar Anlatıyor” programına hiçbir mazeret bildirmeksizin katılmayan Hasan Erdem Cemal Kızıltan ve seyahat acentaları tarafından eleştiri yağmuruna tutulurken, Hasan Erdem'in programa  katılmama nedeni merak konusu oldu.

 

Cemal Kızıltan’ın Hasan Erdem’e getirdiği sert eleştiriler ve seyahat acentalarının cevapsız kalan sorularından bazıları şu şekilde:

 

“Bugünkü programımıza katılmayarak bizleri zor durumda bırakan Hasan Erdem, katılmayacağını neden bildirmedi, niçin gelmedi; bunların yorumlarını size bırakıyorum. Aylar öncesinden TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile bu ekranda bir programda TÜRSAB TV’yi tüm adaylara açacak mısınız? diye bir soru yöneltmiş, kendisinden “Elbette, TÜRSAB hepimizindir ve herkes buranın bütün imkanlarından herkes gerektiği şekilde faydalanacaktır” diyerek söz vermiş ve bu sözünü de tutmuştur. Geçen hafta TÜRSAB Başkan adaylarından Tansu Demir’i ağırladığımız program son derece keyifliydi. Kendi hazırladığım soruları ve izleyicilerden gelen soruların tamamını kendisine ilettim. Kendisi de net cevaplar verdi. Bu yüzden turizm kamuoyunu bilgilendirdiği için kendisine teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum.''

 

Hasan Erdem programa mazeretsiz katılmayarak seyahat acentalarını yok saydı

 

Hasan Bey bu programa mazeretsiz katılmayarak bir parçası olduğu TÜRSAB’ı ve onun için hazırlık yapan bunca insana karşı doğru bir davranış biçiminde bulunmadı. Meslektaşlarının veyahut benim kendisine yönelteceğim sorulardan mı yoksa vereceği yanıtların birilerin hoşuna gitmeyeceği endişesinden mi katılmadı? Onun fikir ve görüşlerini duymak, dinlemek ve üçüncü şahıslara, bugün burada olmayan, onu henüz hiç dinlememiş, elini dahi sıkmamış meslektaşlarımıza ulaşabilmesi içindi tüm bu hazırlıklar. Ama olmadı. Kendi hitabetine mi güvenmedi yoksa kendisini yakından tanımak isteyen meslektaşlarına değer mi vermedi”

 

Hasan Erdem'in katılmadığı programda izleyicilerden gelen soruların bazıları şu şekilde:

 

1) Siz dahil malum adaylar Turizm Bakanlığı kaynaklı kararlara bir tepki vermiyor, yorum da yapmıyorsunuz. Turizm yasası, Türkiye Tanırım Ajansı Yasası, konaklama vergisi konuları sizi hiç ilgilendirmiyor mu? Bu konularda konuşmayacaksanız geriye ne kalıyor?

 

2) Kültür ve Turizm Bakanı tarafından TÜRSAB’ın yok hükmünde sayılması, bize Turizm Kalkınma Ajansı gibi hayati platformlarda yer verilmemesi, son World Travel Market fuarında TÜRSAB standına uğramamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

3) TÜRSAB yönetim Kurulunda görünüyorsunuz ama toplantılara katılmadığınızı duyuyoruz. Madem toplantılara katılmıyorsunuz neden istifa etmiyorsunuz?

 

4) Madem yönetimdesiniz, madem memnun değilsiniz ve muhalif kanadı temsil ediyorsunuz o zaman kaç kararda yazılı muhalefet şerhiniz var? Var mı? Yoksa neden yok?

 

5) Sürekli olarak 18 aydır görev yapan mevcut yönetimi eleştiriyorsunuz da neden 18 sene boyunca TÜRSAB’ı bu hale düşüren kişilerden hesap sormuyor üstüne üstlük toplantılarınıza davet ediyorsunuz?

 

6) TÜRSAB yasası taslağı ile ilgili süreç malumunuz buna göre yasanın yeterince irdelenmediği iddiası sizce ne kadar geçerli, daha kimlere sorulmalıydı?

 

7) Sektör içinde açık olarak dille getirilmese de Bakan Ersoy'un sektörün tamamını domine eden bir yaklaşım içinde olduğu, üst üste gelen vergi kararlarından duyulan rahatsızlık, teşvik beklerken turizmcilerin sürekli veren pozisyona getirilmesi gibi konularda sizce kimin menfaati daha önemli? Seyahat acentalarının mı yoksa Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın mı?

 

8) Yayınladığınız manifestonuzda hükümete sürekli proje üreten, bakanlığa proje üreten, bakanlığın önünü açan bir TÜRSAB istiyoruz demişsiniz, TÜRSAB’ın kuruluş amacı hükümete mi yoksa üyelerine hizmet mi?

 

9) Milli tur operatörümüzü oluşturursak netice alırız diyorsunuz, o operatör incoming’ci mi, outgoing’ci mi olacak?

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum