Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Hava yolu şirketlerine koronavirüs uyarısı!

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Çin'de ortaya çıkan virüs nedeniyle bu ülkeden İstanbul'a uçuşu olan hava yolu şirketlerini gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı.

Hava yolu şirketlerine koronavirüs uyarısı!
22 Ocak 2020 - 00:06
Reklam

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü,  Çin'de ortaya çıkan virüs nedeniyle bu ülkeden İstanbul'a uçuşu olan hava yolu şirketlerini gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı.

 

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs'ten Türkiye'nin etkilenmemesi için harekete geçen İstanbul Havalimanı'ndaki Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü ekipleri Çin'den yolcu taşıyan hava yolu şirketleri ile yer hizmeti veren firmaları uyardı. Yetkililer, virüsün belirtilerini ve önlemlerini düzenledikleri toplantı ile anlattı. Toplantıda Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü  yetkilileri, Çin'den gelen uçaklarda şüpheli bir yolcu görülmesi durumunda neler yapılması gerektiğini, ilgili hava yolu firmalarının görevlilerine detaylı bir şekilde aktardı. 

 

Uçakta virüslü yolcunun tespit edilmesi durumunda ilk olarak yolcunun havalimanında özel kıyafetli ekipler tarafından alınarak hastanın karantina odasına götürüleceği,  buradaki işlemlerin ardından da ilgili sağlık kurumlarına gönderileceği belirtildi.

 

Diğer taraftan THY'nin Çin'den İstanbul'a yaptığı seferlerde şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken Çin'den İstanbul'a THY'nin yanı sıra Çin Güney Havayolları (China Southern Airlines) ile Sichuan Airlines tarifeli sefer gerçekleştiriyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam