Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Herşey dahil ve kalabalık otellerden kaçış başladı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, başta sosyal mesafe olmak üzere bir çok alışkanlıklarda da değişiklik yapılmasına sebep oluyor.

  • Reklam
Herşey dahil ve kalabalık otellerden kaçış başladı!
11 Nisan 2020 - 12:26
Reklam

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, başta sosyal mesafe olmak üzere bir çok alışkanlıklarda da değişiklik yapılmasına sebep oluyor.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından yapılan açıklama doğrultusunda sektör Haziran ayında turizm sezonun açılmasını beklerken ve sektörde sezon açılışına yönelik tartışmalar devam ederken, tatil trendlerindeki değişimler kendini göstermeye başladı.

 

Turizm sektöründe başta herşey dahil sistemin şekil değiştireceği hatta bir çok tesisin bu sistemden vazgeçeceği ve butik otellere olan ilginin artacağı öngörülürken büyükşehirlerde koronavirüs salgını nedeniyle alınan karantina kararları sonrası Muğla'nın dünyaca ünlü Marmaris, Bodrum, Fethiye ve Datça gibi turizm destinasyonlarındaki önü deniz, arkasında ormanlık alanların bulunduğu arazi ile müstakil bahçeli villalara yoğun talep gelmeye başladı.

 

İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa, Denizli, Eskişehir gibi büyükşehirlerden vatandaşlar gerek ilan sitelerinden gerekse emlakçıları arayarak müstakil villalarla ilgili bilgi almaya başlarken, en fazla ilgiyi Marmaris'in kırsalında bulunan turistik Selimiye, Orhaniye, Bozburun, Söğüt, Hisarönü, Değirmenyanı ve Karacasöğüt mahalleri gördü.

 

Karantina süresince temiz havanın ve bahçeli evin hayalini kuranların talebi artırdığını söyleyen emlak danışmanları "Koronavirüs nedeniyle emlak sektöründe satışlar şehir merkezlerinde durma noktasına geldi. Fakat büyükşehirlerdeki insanların müstakil bahçeli villa talebi arttı. Hem yaz tatilini geçirmek adına kiralama için hem de uzun vadeli satın alma için Marmaris'in ve Datça'nın kırsal mahallelerindeki villalar ilgi arttı. Bölgede yaklaşık 2 bin 500 ile 3 bin civarında müstakil villa var. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, Bursa, Denizli, İzmir ve Eskişehir'den yaz dönemi için müstakil bahçeli ev kiralamak ve satın almak isteyenlerin sayısı oldukça arttı.'' dedi.

 

Koronavirüs salgınıyla birlikte vatandaşların içinde bahçesi olan müstakil, ailesiyle birlikte izole olup sıkılmadan zaman geçirebileceği villa tarzı evler aramaya başladığını belirten uzmanlar ''Bazı vatandaşlarımız tatillerini geçirmek için kısa ya da uzun süreli kirlama istiyor bazıları da satın almayı tercih ediyor. Banka kredilerinin düşmesinin de bir nebze olsun faydası oldu. Kişinin isteğine göre müstakil bahçeli villalar 1 milyon 750 bin ile 3,5 milyon lira arasında değişiyor. Özellikle maddi olarak varlıklı insanlar metropollerde son salgın olayından sonra kalmak istemiyor." ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum