Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

'Hükümet yardım etmiyor' diyen turizmciler sokağa indi!

Turizm sektörü çalışanları, koronavirüs salgınının sektörlerinde yol açtığı krizde hükümetin kendilerini yalnız bıraktığı ve yardım etmediği gerekçesiyle meydanlara indi.

  • Reklam
'Hükümet yardım etmiyor' diyen turizmciler sokağa indi!
12 Ocak 2021 - 17:39
Reklam
Seyahat acentası sahiplerinden otel sahiplerine ve turizm sektör çalışanlarına bir çok turizm paydaşı kendilerine destek olmayan hükümeti protesto etti.

İtalya'da ellerinde Seyahat acentelerinin onuru için, Onur ve Devlet desteği yok, turizm cezalandırılmıştır yazılı pankartlar taşıyan ve ülkenin dört bir tarafından gelerek başkentin işlek meydanlarından Popolo'da toplanan binlerce kişi, sektörlerini ihmal ettiğini savundukları Başbakan Giuseppe Conte liderliğindeki koalisyon hükümetini protesto etti.


İtalyan hükümetinin kendilerini asla desteklemediğini belirteren sektör çalışanları yaptıkları açıklamada ''Biz insanların hayal kurmasını sağlıyoruz. İnsanların hayal kurmaya ihtiyacı var ama bizim de yardım almaya ihtiyacımız var. Ne yazık ki sevdiğimiz devletimiz İtalya, bizim bakanımız, bizi görmüyor.'' ifadelerini kullandı.

Turizmciler olarak haklarının tanınması için meydanlarda olduklarını belirten seyahat acentası yetkilileri de yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Yardım talep ediyoruz. Şubat ile Temmuz döneminde bir destek yapıldı ama Ağustos ayından bu tarafa bir şey yok, Mart 2021'e kadar da bir şey olmayacağı ortada. Çalışamıyoruz. Biz tamamen durmuş bir sektörüz. Bir şey kazandığımız yok. Eğer yardım olmazsa işi kapatmak zorunda kalacağız. Umarım bizi dinlerler ve bize destek olurlar.''

Sektör yetkilileri, 2020'nin kendileri için kayıp yıl olduğunu ve 30 yıl geriye gittiklerini savunurken, turizmcilerin protestosuna destek veren ana muhalefetteki aşırı sağcı Lig Partisinin lideri Matteo Salvini de sektör çalışanlarının sorunlarını dinledi.

Salvini, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümetin kendi iç kavgalarıyla uğraşmaktan halkın isteklerini görmediğini belirterek ''Burada çalışmak isteyen bir İtalya var. Turizm ülkenin en büyük gelir kaynağı. Ancak destek verilmiyor'' dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum