Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

IATA, sağlıklı seyahat için Travel Pass uygulamasını hayata geçiriyor

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), sınırların güvenli bir şekilde yeniden açılmasını destekleyecek dijital bir sağlık kartı olan IATA Travel Pass’ın son geliştirme aşamasında olduğunu duyurdu.

  • Reklam
IATA, sağlıklı seyahat için Travel Pass uygulamasını hayata geçiriyor
24 Kasım 2020 - 14:55
Reklam
Hükümetler, sınırlarını karantina önlemleri olmaksızın yolculara yeniden açarken, IATA Travel Pass, hükümetler, havayolları, laboratuvarlar ve gezginler arasında gerekli test veya aşı bilgilerinin güvenli akışını yönetecek ve doğrulayacak.

​IATA Travel Pass uçtan uca bir çözüm için birleştirilebilen dört açık kaynaklı ve birlikte çalışabilir modül içeriyor.


Sağlık gereksinimlerinin küresel kaydı:


Yolcuların seyahatler, testler ve nihayetinde yolculukları için aşı gereklilikleri hakkında doğru bilgileri bulmalarını sağlar.


Test/aşılama merkezlerinin küresel kaydı:

Yolcuların kalkış noktalarında, varış yerlerinin test ve aşılama gerekliliklerine yönelik standartları karşılayan test merkezleri ve laboratuvarları bulmasına olanak tanır.

Laboratuar uygulaması:

Yetkili laboratuarların ve test merkezlerinin test ve aşı sertifikalarını yolcularla güvenli bir şekilde paylaşmasını sağlar.

Temassız seyahat uygulaması:

Yolcuların dijital pasaport oluşturmasına, test ve aşı sertifikalarını almalarına ve seyahat planları için yeterli olduklarını doğrulamalarına ve test veya aşı sertifikalarını havayolları ve yetkililerle paylaşmalarına olanak sağlarken, seyahati kolaylaştıran bu uygulama, seyahat belgelerini seyahatleri boyunca dijital ve sorunsuz bir şekilde yönetmek için gezginler tarafından da kullanılabilir ve seyahat deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor.

IAG ve IATA birlikte çalışıyor

Bu çözümün geliştirilmesinde birlikte çalışan International Airlines Group (IAG) ve IATA bu platformun Covid-19 testiyle birlikte uluslararası seyahati yeniden açıp karantinanın yerini alabileceğini göstermek için bir deneme yapacaklar.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum