Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İç turizm için kampanya başlatıyorlar! 'Vatandaş Rusya'da Tatil Yap'

Rusya koronavirüs pandemisiyle sınırların kapandığı dönemde yerli turizm sektörünü kalkındırmak için hamle hazırlığında.

  • Reklam
İç turizm için kampanya başlatıyorlar! 'Vatandaş Rusya'da Tatil Yap'
10 Haziran 2020 - 11:32
Reklam

Rusya koronavirüs pandemisiyle sınırların kapandığı dönemde yerli turizm sektörünü  kalkındırmak için hamle hazırlığında.
 


14'üncü ulusal projesinin hedefini turizm gelirlerini arttırma olarak belirleyen Rusya'da İzvestiya gazetesi'ne konuşan küçük ve orta ölçekli işletmeler çatı örgütü Opora Rossii'nin Başkanı Aleksandr Kalinin, hükümetin bu konuda özel sektörün de katılımıyla 8 çalışma grubu organize ettiğini söyledi.

 

Projede yerli turizm altyapısının yenilenmesi ve tur operatörlerine maddi destek sağlanmasından, taşımacılığın üzerindeki maliyet yükünün azaltılmasına ve elektronik vize sisteminin yaygınlaştırılmasına kadar pek çok adım yer alıyor. Gazete 'Vatandaş Rusya'da Tatil Yap' projesinin startının 1 Ocak 2021'de verileceğini ve bu amaçla hükümetin her yıl en az 80 milyar ruble (1,1 milyar dolar) harcayacağını aktardı.

 

Koronavirüs salgını sonrasında ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemden geçen Rusya halkının yurt dışında tatil yaparak döviz çıktısına neden olmasınının ülkeye zararı dokunacağı, turistleri ülke içinde tutmak için sektörün hizmet kalitesinin hızla yükseltilmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum