Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İçişleri Bakanlığı'ndan otellerde yılbaşı yasağına ek genelge!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliği'ne yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili ek genelge gönderildi.

Reklam
İçişleri Bakanlığı'ndan otellerde yılbaşı yasağına ek genelge!
27 Aralık 2020 - 18:50
Reklam
İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen ek genelgede konaklama tesislerinin içerisinde yer alan apart, villa tarzı yerlerde veya kiralık müstakil villalarda yılbaşı partilerinin, kutlamalarının organize edildiği ve bu yönde hazırlıkların yapıldı haberlerine de değinildi.

81 il valiliğine gönderilen genelgede alınan kararlar şu şekilde sıralandı:''Yılbaşı akşamında başta kolluk kuvvetleri olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlarca tam mesai yapılarak, Covid-19 salgınıyla mücadelede alınan diğer önlemlerle birlikte, konaklama tesisleri ve kiralık villa benzeri yerler de dahil olmak üzere hiçbir mekanda yılbaşı partisi, kutlama organizasyonu yapılmamasına yönelik gerekli planlama, koordinasyon ve denetim faaliyetleri eksiksiz şekilde yerine getirilecek. Alınan tedbirlerin tam anlamıyla uygulanması amacıyla ilgili tüm birimlerin kesintisiz mesai yapması sağlanacak. İçişleri Bakanlığı'nın ilgili merkez birimleri (başta Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi- GAMER) ve bağlı kuruluşlarında yeterince personel planlaması yapılacak ve sahadaki durum 24 saat esasına göre takip edilecek.  Sosyal medyaya yansıyabilecek her türlü olumsuz durum tespit edilecek. Bu durumlarla ilgili gerekli müdahalenin yapılabilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü siber suçlarla mücadele ve istihbarat birimleri anlık olarak gerekli takip faaliyetlerini yürütecek.''

Genelgede İl ve ilçelerde alınan tedbirlerin eksiksiz uygulanmasının sağlanmasına yönelik vali ve kaymakamlar, kolluk kuvvetleri, 112 Acil Çağrı Merkezleri, zabıta teşkilatı başta olmak üzere tam mesai yapılarak, herhangi bir aksamaya meydan verilmeyeceği belirtildi.

Alınan önlemlere aykırılık teşkil ettiği tespit edilen eylem ve davranışlar ile durumlara sebebiyet verenlere ilgili mevzuatı doğrultusunda gerekli idari işlemler tesis edilecek. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin adli işlemler başlatılacak.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum