Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İkinci dalgadan kaçan Ruslar Türkiye'de oturum izninin peşinde

Rusya'da vaka sayılarının rekor kırması sonrasında genel karantina endişesinin başlaması üzerine halk uzun süreli kalmak için rotasını Türkiye'ye çevirdi.

  • Reklam
İkinci dalgadan kaçan Ruslar Türkiye'de oturum izninin peşinde
10 Kasım 2020 - 14:24
Reklam
Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'da vaka sayılarında yaşanan rekor artış sonrasında halkta tekrar genel karantinayla evlere kapatılabiliriz endişesinin başlaması üzerine uzun süreli kalmak üzere rotasını Türkiye'ye çevirenlerin sayısının arttığı bildirildi.

Yaz mevsiminden bu yana pek çok Rusya vatandaşının Türkiye'de oturum izni almak için resmi makamlara başvuruda bulunduğunu yazan Rus turizm haber portalı Tourdom.ru'da yer alan ve sosyal medya kaynaklarına dayandırılan haberde Türkiye'ye turist olarak giden bazı Rusya vatandaşlarının vaka sayısındaki artış nedeniyle Rusya'ya dönmek istemedikleri belirtildi.


Olağan dönemde bir hafta ile bir ay arasında randevu alınabilirken, şimdi Göç İdaresi'nin mülakat için en erken Ocak ayına tarih verebildiğini aktarılırken oturum izni taleplerindeki artış nedeniyle Türkiye'de İçişleri Bakanlığı'nın Göç İdaresi'nden mülakat tarihi almanın zorlaştığı da öğrenildi.

Rusya Halk Sağlığı Kurumu Rospotrebnadzor, yurt dışından koronavirüsle gelen Rusya vatandaşları arasında ezici çoğunluğun Türkiye'de tatil yapanlar olduğunu açıklamış, gelişmeler üzerine Rus yetkililer, Türkiye ile uçuşların yeniden askıya alınması konusunu değerlendireceklerini duyurmuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum