Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İmamoğlu açıkladı! İstanbul Turizm Platformu'nun başkanı Cumhur Güven Taşbaşı oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu belediye bünyesinde kurulacak İstanbul Turizm Platformu Başkanı'nın Cumhur Güven Taşbaşı olduğunu açıkladı.

  • Reklam
İmamoğlu açıkladı! İstanbul Turizm Platformu'nun başkanı Cumhur Güven Taşbaşı oldu
29 Temmuz 2019 - 17:29
Reklam

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya ve beraberindeki heyet İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu makamında ziyaret etti.

 

İBB'nin bugüne kadar turizm ile yakından ilgilenmediğini ve sektöre gerekli desteği vermediğini belirten İmamoğlu “Biz, turizm sektörünün modern kentlerde ne kadar önemli bir işlevi olduğunu, doğru ele alındığında kente ve topluma refah getirebilecek bir potansiyele sahip olduğunu, doğru yönetilmemesi durumunda da kentte ve ekonomide yıkıcı etkileri olabileceğini de biliyoruz. Bu nedenlerle turizme gereken önemi gösterecek ve sektörün önünü açmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz" dedi.

İstanbul'da turizm sektörünü kalkındırmak için çeşitli çalışmalar yapacaklarını vurgulayan İmamoğlu, ''İstanbul'un uluslararası turizm ekonomisinden hak ettiği payı alması, insanlarımıza yeni istihdam alanları açmak, yurt dışından ülkemize döviz girişini artırmak, kentte yapılacak yatırımlara ek kaynak yaratabilmek, sektörün sorunlarını birlikte çözmek ve potansiyellerimizi birlikte geliştirebilmek için, İstanbul Turizm Platformu'nu kuruyoruz. Bu platform, demokrasi kültürünün bu ülkede tekrar yeşermesine sebep olacak ilk tohumlardan biridir. Turizmle ilgisi olan tüm kamu ve özel kurum ve kişilerinin temsil edileceği bu platform turizmle ilgili tüm konuların kentteki adresi haline gelecektir" şeklinde konuştu.

 

Belediye olarak turizm sektördeki aktörlerinin birbirleri ile işbirliği yapabilecekleri, turizmin vizyonunu birlikte geliştirebilecekleri, turizmin gelişmesi için kurumlarla birlikte proje geliştirebilecekleri, yeni fikirlere açık demokratik bir ortamı sağlanması için çalışmalara hız verdiklerinin altını çizen İmamoğlu katılımcı bakış açılarıyla sağlıklı, gerçek bir sorun-potansiyel havuzuna kısa sürede ulaşılacağını kaydetti. Gerçek sorunlara gerçekçi çözümler üretildiği sürece İstanbul turizminin çok iyi sonuçlar vereceğinden emin olduklarını kaydeden İmamoğlu şunları söyledi:

''Bu amaçla platform, turizm vizyonunu tarif edecek, biz de turizmin dengeli ve verimli kalkınması için üstümüze düşen eylemleri yerine getireceğiz. Bunu yaparken yöneten değil, hizmet eden ve kolaylaştıran bir bakış açısıyla çalışacağız. Bu çalışmaların sonunda öncelikle turizm sektörünün acil ihtiyaçlarına çözüm bulacak, sonrasında orta ve uzun vadeli planlama yaparak dengeli bir şekilde diğer tüm ihtiyaçların giderilmesine yönelik olarak çalışacağız" 

İstanbul Turizm Platformu'nın koordinatörlüğünü, eski Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü emekli Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı'nın yapacağını ifade eden İmamoğlu "Kendisine, şehir plancısı Özcan Biçer yardımcı olacak" dedi.

 

TÜRSAB tarafından gerçekleştirilen ziyarette hazır bulunan Taşbaşı ve Biçer ile Bağlıkaya'yı tanıştıran İmamoğlu'nun seçim öncesi vaatleri arasında. İstanbul Turizm Platformu bulunuyordu.

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum