Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiliz gazete Antalya'daki 2 plajı Avrupa'nın en temizi seçti

İngiliz The Guardian Gazetesi'nin seyahat yazarları, Antalya'daki 2 plajı Avrupa'nın en temiz plajları arasında gösterdi.

  • Reklam
İngiliz gazete Antalya'daki 2 plajı Avrupa'nın en temizi seçti
07 Mayıs 2020 - 22:10
Reklam

İngiliz The Guardian Gazetesi'nin seyahat yazarları, Antalya'daki 2 plajı Avrupa'nın en temiz plajları arasında gösterdi. İngiliz yazarların seçtiği 30 plajın arasında Türkiye'den 3 plaj daha var.

 

Dünyayı sarsan koronavirüs salgını sonrası yavaş yavaş normallşemenin ve tatil planlarının yapıldığı dönemde Avrupa'nın en temiz 30 plajını yayınlan İngiliz The Guardian Gazetesi seyahat yazarlarının seçtiği plajlar arasında Antalya'dan da iki plaj yer aldı. Kaş ilçesindeki dünyaca ünlü Patara Plajı ile Kemer ilçesindeki Çıralı Sahili, İngiliz yazarlar tarafından Avrupa'nın en temizi seçildi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2020'nin turizm teması olarak Patara'yı ilan etmesi, Antalyalı turizmcileri mutlu etmiş, bölgenin ve Antalya'nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağı vurgulanmıştı. Antik kentin yanında bulunan 12 kilometrelik kumsalıyla Patara Plajı, İngiliz seyahat yazarları tarafından Avrupa'nın en temizi' olarak seçildi. 

 

İngiliz The Guardian'ın Antalya'da gösterdiği ikinci temiz plaj olan Çıralı da caretta carettaların yuva yaptığı, çok sayıda portakal bahçelerinin sahile yakın olduğu bölge olarak biliniyor. 

 

Çanakkale'nin Bozcaada ilçesindeki Akvaryum, Muğla'nın Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesi'ndeki İztuzu Plajı, Muğla'nın Fethiye ilçesi Uzunyurt Mahallesi'ndeki Kabak Koyu da, İngiliz The Guardian Gazetesi’nin Türkiye'den seçtiği diğer plajlar arasında yer aldı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum