Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İngiliz turistin 2021 sezonunda tatile çıkacağı tarih belli oldu!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, uluslararası seyahatlerin ne zaman başlayacağının bildirileceği tarihi açıkladı.

Reklam
İngiliz turistin 2021 sezonunda tatile çıkacağı tarih belli oldu!
23 Şubat 2021 - 08:38
Reklam
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs salgınından dolayı getirilen kısıtlamalarının 8 Mart'tan itibaren dört aşamada kaldırılmasının planlandığını açıkladı.

Johnson yol haritasıyla ilgili olarak Avam Kamarası'nda yaptığı açıklamada ülkede salgınla mücadeleye yönelik önlemlerin temkinli ama bir daha geriye dönülmeyecek şekilde yumuşatılacağını söyledi.


Uluslararası seyahatlerin ne zaman başlayacağı ile ilgili de konuşan ve Küresel Seyahat Çalışma Grubu'nu oluşturacaklarını, insanların ne zaman tatile gidebileceğini 12 Nisan'da açıklayacaklarını ifade Boris Johnson, 12 Nisan tarihinin insanların yaz tatili için plan yapabilmeleri amacıyla belirlendiğini söyledi.


Başbakan Johnson'un açıkladığı plana göre İngiltere'de 8 Mart'tan itibaren bütün okullar açılacak, iki kişi açık havada buluşabilecek. 29 Mart'tan itibaren ise iki farklı haneden kişiler ya da en fazla altı kişi açık havada buluşabilecek. 


12 Nisan'dan itibaren ikinci aşamaya geçilecek; berberler, kuaförler ve dış mekanda hizmet veren restoran ve kafe gibi yerler açılabilecek. Bu tarihten itibaren altı kişiye kadar bu tür yerlerde buluşmak mümkün olacak.


Üçüncü aşama ise eğer vaka sayıları istendiği gibi düşüş gösterdiği takdirde 17 Mayıs'tan itibaren yürürlüğe girecek. Sinemalar, oteller açılacak. Konserlere ve spor müsabakalarının seyircili yapılmasına, sosyal mesafe önlemleri alınarak başlanacak. 

Bu noktaya kadar işler istenildiği gibi giderse 21 Haziran'da dördüncü ve son aşamaya geçilecek. Bu tarihte sosyal temasla ilgili bütün yasal sınırlamalar kaldırılabilecek ve ekonominin hala kapalı olan, gece kulüpleri gibi sektörleri de açılacak.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum