• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'de hükümet yetkililerinden yurt dışı tatil açıklaması!

İngiltere Halk Sağlığı yetkilisi Mary Ramsay ve Savunma Bakanı Ben Wallace 2021 turizm sezonunda gerçekleştirilecek yurt dışı seyahatlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
İngiltere'de hükümet yetkililerinden yurt dışı tatil açıklaması!
21 Mart 2021 - 22:02
Reklam
İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, koronavirüsün yayılmasını kontrol etmek için yurt dışı tatillerdeki yasağın uzatılmasının göz ardı edilemeyeceğini söyledi.

Savunma Bakanı Wallace, BBC'ye yaptığı açıklamada 2021 turizm sezonunda yurt dışına seyahat ayarlamanın erken olacağını söyledi.


Bakan Wallace şöyle devam etti:


''Bence ilk şey, bu salgını kontrol altına almak için ulusal çabayı riske atacak hiçbir şey yapmamak. Şu anda tüm göstergeler doğru yönde olduğumuzu gösteriyor ve bunu riske atmamalıyız. Herkesin yurt dışı tatil planı için beklemesi ve görmesi gerektiğini düşünüyorum. Gerçekten bilmiyoruz. Durum çok çabuk değişiyor. Şu anda Avrupa kıtasında ve İngilizlerin tatil için tercih ettikleri bir çok Akdeniz ülkesinde vaka sayıları artıyor ve bu çok endişe verici.''


İngiltere Halk Sağlığı yetkilisi Mary Ramsay ise BBC'ye yaptığı açıklamada yolcuların Birleşik Krallık'a farklı türler getirme riski nedeniyle denizaşırı yaz tatillerinin son derece riskli olacağını belirtti. En güvenli şeyin bulunulan yerde kalmak olduğunu söyleyen Ramsay riski artıracak her türlü şeyden kaçınmak için bu yaz yurt dışında tatil yapılabileceğini söylemek için çok erken olduğunu belirtti.

Herkesin tatile gitmek için sabırsızlandığını bildiğini ancak dikkatli bir şekilde ilerlenmsesi gerektiğini belirten Ramsay şöyle devam etti:

''Aşı uygulamasından itibaren yapılan iyi işin, kısıtlamaları çok hızlı açarak veya sınırlarımızı güvence altına alamayarak bozlulmasına izin veremeyiz. Dikkatli olmamız gerekiyor. Açıkçası ben de 2021 turizm sezonu için yabancı bir tatil destinasyonunda rezervasyon yapmadım ve bunu yapmayacağım çünkü henüz o noktaya geldiğimizi düşünmüyorum''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum