Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'de hükümete turizm için yeşil liste ve destek baskısı!

İngiltere’de değişik partilere mensup milletvekilleri hükümetin uluslararası seyahatler için hayata geçirdiği trafik lambası sistemini eleştirdi.

  • Reklam
İngiltere'de hükümete turizm için yeşil liste ve destek baskısı!
11 Haziran 2021 - 18:33
Reklam
İngiltere’de Avam Kamarasında yapılan konuşmalarda değişik partilere mensup milletvekilleri, hükümetin kısıtlamaları bu ay hafifletmemesi durumunda seyahat endüstrisini desteklemeye çağırdı.

Turizm sektörünün hala Turizm İyileştirme Planını beklediğini, hükümetin seyahat sektörünün içinde bulunduğu krize verdiği tepkinin cansız ve düzensiz olduğunu söyleyen Muhalefetin Gölge Kabinesinin Gölge Turizm Bakanı Alex Sobel test rejimi ve karantina kurallarının rezervasyonları vurmaya devam ettiğini ve turizm sektörün finansman desteği beklediğini belirtti.


Yaz aylarında havacılık sektörünün anlamlı bir operasyon yapıp kendilerini yenileyemeyeceğini belirten Crawley Milletvekili ve Havacılığın Geleceği Grubu Başkanı Henry Smith ise kısa çalışma desteğinin Eylül sonuna kadar uzatılması gerektiğini savunarak İngiltere’ye 19 milyar pounda mal olacak yeni bir kayıp yaz sezonunun geldiğini söyledi.


Uluslararası seyahatlerin geleceği konusunda netlik olmadığı veya hızlı bir açılmaya izin verilmediği müddetçe, devlet desteği olmaksızın seyahat sektörünün bir geleceği olmayacağını vurgulayan Wimbledon Milletvekili ve tüm partilerin içinde yer aldığı İş Seyahatleri Meclis Grubu Başkanı Stephen Hammond ise seyahat acentalarının daha fazla desteklenmesi gerektiğini söyledi.


Stephen Hammond ayrıca sınırlar açılmayacaksa havalimanlarının, hava yolu şirketlerinin ve seyahat endüstrisinin ayakta kalabilmesi için daha fazla şey yapmak zorunda olduklarını söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum