Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'de seyahat acentalarının sadece yüzde 12'si hayatta kalacak

İngiltere'de turizm sektörü üzerine yapılan bir araştırma, seyahat acentalarının yaşadığı zor durumu gözler önüne serdi.

  • Reklam
İngiltere'de seyahat acentalarının sadece yüzde 12'si hayatta kalacak
04 Kasım 2020 - 14:45
Reklam
Travel Gossip tarafından, İngiliz hükümetinin bir aylık sokağa çıkma ve ülkeye giriş yasağı kararı vermesinin ardından ne kadar süre hayatta kalabilecekleri sorululdu.

Travel Gossip tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre İngiltere'deki seyahat acentalarının yüzde 61'i yıl sonuna kadar sıfırı tüketeceğini belirtirken araştırmaya katılan acentaların yüzde 27'si 2021'in ilk yarısından itibaren nakitlerinin biteceğini belirtti.


Advantage Travel Partnership, Travel Gossip tarafından yapılan araştırmanın 2021 sezon başlangıcına kadar ülkede faaliyet gösteren seyahat acentalarının sadece yüzde 12'sinin ayakta kalabileceğini gösterdiğini açıklarken WTTC tarafından yapılan açıklamada, seyahatin önündeki engellerin kaldırılmaması durumunda İngiltere seyahat sektöründe 2,4 milyon kişinin işini kaybedeceğini ve ekonomide 124 milyar poundluk kayıp yaşanmasına neden olacağını kaydetti.

Yapılan araştırmayla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Adventage Travel Partnership CEO'su Julia Lo Bue-Said ''Hükümet birgün uyanacak ve seyahat sektörünün çöktüğünü görecek. Ciddi anlamda alarm verici olan bu durum maalesef seyahat sektörünün yaşadığı ve içinde bulunduğu gerçek. Nasıl ilerleyeceğimiz konusunda bir çıkış stratejisine ihtiyacımız var.'' ifadelerini kullandı.

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA), Ağustos ayında yaptığı açıklamada 39 bin kişinin işini kaybettiği ülkede seyahat endüstrisindeki sıkıntıların artık kritik bir noktaya geldiğini ve çaresizce devlet yardımı beklediklerini açıklamıştı.
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum