Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'de ülkeye giriş çıkışlar ve sokağa çıkmak 1 ay süreyle yasaklandı

Bakanlar ve uzmanlarla acil kriz toplantısı gerçekleştiren Boris Johnson ülkede alınan yeni önlemleri duyurdu.

  • Reklam
İngiltere'de ülkeye giriş çıkışlar ve sokağa çıkmak 1 ay süreyle yasaklandı
31 Ekim 2020 - 19:53
Reklam

Bakanlar ve uzmanlarla acil kriz toplantısı gerçekleştiren İngiltere Başbakanı Boris Johnson ülkede alınan yeni önlemleri duyurdu.

Başbakan Johnson tarafından açıklanan önlemler kapsamında barlar ve restoranlar kapatılacak, yemek dükkanları paket servisi yapabilecek. Kreş ve okulların açık kalacağı İngiltere'de başka ülkelerden İngiltere’ye giriş ve çıkışlar yasaklanacak.


Johnson tarafından açıklanan önlemler kapsamında bazı süpermarketler kapatılacak, bazı durumlarda insanların egzersiz yapması için izin verilecek. Ayrıca ülkedeki bazı fabrikalarda üretim sürecek ve inşaat faliyetleri devam edecek, parlamento faaliyetlerini sürdürecek ve mahkemeler açık olacak.

İngiltere Başbakanı Johnson’ın açıkladığı sokağa çıkma yasağı 2 Aralık’a kadar sürecek. Sadece İngiltere için geçerli olacağı, İskoçya ve Galler için uygulanmayacağı belirtilen yeni önlemler kapsamında Birleşik Krallık’ta yer alan İngiltere dışındaki diğer ülkelerin kendi kurallarını uygulayacakları ifade ediliyor.

İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’nın oluşturduğu Birleşik Krallık’ta son 24 saat içinde 21 bin 915 yeni vakanın tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 1 milyon 11 bin 660’a yükseldi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum