Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere seyahat listesini daralttı! İşte Türkiye kararı

İngiltere, karantina uygulaması olmadan seyahat edilebilecek ülkeler listesini daralttı.

  • Reklam
İngiltere seyahat listesini daralttı! İşte Türkiye kararı
25 Eylül 2020 - 21:31
Reklam

İngiltere, karantina uygulaması olmadan seyahat edilebilecek ülkeler listesini daralttırken listede Türkiye de yer aldı.

Yeşil liste olarak adlandırdıkları ve herhangi bir karantina ya da test istenmeden gidilecek ülkelerin sayısını azaltan İngiltere, vatandaşlarının gidebilecekleri ülkelerin yer aldığı listeden Danimarka, İzlanda, Slovakya ve Karayip adası Curacao çıkarırken, yeşil listede yer alan ülke sayısı da 9’a düşürüldü.Daha önce listede yer alan Türkiye’nin durumunda bir değişiklik yapılmazken yayınlanan güncel listede Almanya, İtalya, Türkiye, İsveç, Polonya, Liechtenstein, San Marino, Cebelitarık ve Yunanistan (adalar hariç) yer alıyor. 

İngiltere'nin yeşil listesinde 60’dan fazla ülkenin olduğunu yazan İngiliz basını, “Bu ülkelerden dönenlerde karantina şartı aranmıyor fakat büyük çoğunluğunun kendi kısıtlama, karantina ve yasakları mevcut” yorumunu yaparken İngiliz yetkililer ortalama olarak her 100.000 insanda 20 vaka görülen ülkelere karantina ve test zorunluluğu getiriyor. Fakat Yunanistan’da her 100.000 insanda ortalama 20.9 vaka görülmesine rağmen İngiltere’nin bu ülkeye yasak getirmemesi kafaları karıştırdı. Yunan adaları Girit, Mikonos ve Santorini dahil olmak üzere 7 adaya gidenlerin karantina altına alınması ise zorunlu.Güncel listeyi kamuoyu ile paylaşan İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps son iki ayda yeşil listede yer alan ülkelerin çok net bir şekilde azaldığına dikkat çekerken İngiliz basını haberlerinde “İki ay içerisinde İspanya, Fransa, Hırvatistan, Slovenya, Macaristan, Belçika, Avusturya, İsviçre, Çekya, Hollnda, Malta ve Portekiz’e yasaklar getirildi” ifadesi kullanıldı.


Öte yandan İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Daily Mail, son iki haftada Türkiye seyahatine talebin artış gösterdiğini aktararak seyahat, tur ve uçak bileti sitelerinden verileri paylaştı. Daily Mail, Türkiye’de tatil yapmak isteyenlerin son 2 haftada yüzde 15 arttığını İtalya’ya ilginin ise yüzde 18 olduğunu yazdı. Türkiye’ye ilginin arttığını yazan İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden The Times da “Akdeniz’deki diğer büyük ülkelere oranla Covid-19 oranının daha düşük olduğu Türkiye ile ilgili tatil sitelerinden yapılan aramalar arttı. Aramaların üçte biri Türkiye ile ilgili” ifadesini kullandı.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum