Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'ye girişlerde 'negatif koronavirüs test sonucu' zorunlu oldu

Uygulamanın İngiltere’de gelecek hafta, İskoçya’da ise en kısa süre içinde yürürlüğe konması bekleniyor.

  • Reklam
İngiltere'ye girişlerde 'negatif koronavirüs test sonucu' zorunlu oldu
09 Ocak 2021 - 04:31
Reklam

İngiltere Ulaştırma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19'un yeni türlerinin yayılmasını önlemek için ülkeye girişlerde ek önlemler alındığı belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre kara, hava ve deniz yoluyla ülkeye geleceklerin son 72 saatte alınmış negatif Covid-19 test sonucu zorunluluğunun getirildiği, bu kurala uymayanların ise 500 pound para cezasına çarptırılacakları bildirildi.


Nakliyecilerin, 11 yaşın altındakilerin, mürettebat ve test altyapısı bulunmayan ülkelerden gelenlerin test sunma zorunluluğu olmadığı aktarılan açıklamada, ülkeye seyahat koridoru listesinde bulunmayan ülkelerden giriş yapanların 10 günlük bireysel karantina zorunluluğunun devam ettiği bilgisi de paylaşıldı.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ülkeye yeni Covid-19 vakalarının girişini durdurmak için etkili önlemlerin bulunduğunu ancak virüsün yeni türlerinin yayılması konusunda daha sıkı önlemler almaları gerektiğini kaydetti.

Shapps ayrıca test zorunluluğunun, devam eden seyahat koridoru önlemleriyle Covid-19 aşılamalarının yeterli seviyeye ulaşacağı vakte kadar virüsü kontrol etmeye yardımcı olacağını vurguladı.

İngiltere'de Hükümet Şubat ortasına kadar virüsten en çok etkilenenlerin aşılanmasıyla 5 Ocak'ta başlayan karantinayı yavaş yavaş kaldırıp normale dönmeyi umuyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum