• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

InterContinental Hotels Group siber saldırıya uğradı! Milyonlarca kişinin bilgileri çalındı

Şirketin bir siber saldırıya uğradığını doğrulayan Holiday Inn, Crowne Plaza ve Regent gibi otel markalarının sahibi InterContinental Hotels Group (IHG) bir dizi teknoloji sistemine yetkisiz erişimi araştırdığını belirten bir açıklama yaptı.

  • Reklam
InterContinental Hotels Group siber saldırıya uğradı! Milyonlarca kişinin bilgileri çalındı
08 Eylül 2022 - 17:38
Reklam
İngiltere merkezli şirket rezervasyon kanalları ve diğer uygulamalarının Pazartesi gününden bu yana kesintiye uğradığını belirtirken tüm sistemlerin mümkün olan en kısa sürede tamamen geri yüklenmesi için çalışıldığını belirtti.

Olayın niteliğini, kapsamını ve etkisini değerlendirdiğini ve ihlali araştırmak için harici uzmanların atanması da dahil olmak üzere müdahale planlarını uyguladığını doğrulayan IHG ayrıca düzenleyici makamları bilgilendirme sürecinde olduklarını belirtti.


Şirket tarafından yapılan açıklamada ''Devam eden hizmet kesintisine yanıtımızın bir parçası olarak otel sahiplerini ve operatörlerini destekleyeceğiz. IHG’nin otelleri hala faaliyet gösterebiliyor ve doğrudan rezervasyon alabiliyor.'' ifadelerine yer verilirken konaklama rezervasyonu yapmaya çalışan birçok kişinin şikayet ettiği belirtildi.


Müşteri verilerinde herhangi bir kayıp olup olmadığı ya da kaç kişinin etkilendiği konusunda net bir açıklamada bulunmayan IHG, bunun nasıl bir yazılım saldırısı olduğunu henüz beliryemediklerini, ancak fidye yazılımı olduğu yönünde kuvvetli bir ihtimalin bulunduğunu kaydetti. Geçen ay, İstanbul’da faaliyette olan IHG otellerinden bir Holiday Inn şubesinin çalınan verileri LockBit tarafından tespit edilmişti. Saldırılar arasında bir bağlantı olup olmadığı bilinmezken grubun ABD’deki 1.200’den fazla otelinin etkilendiği belirtildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum