Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşsiz kaldı, Antalya'da köyüne dönüp lavanta bahçesi kurdu!

Çeşitli şirketlerin kurumsal iletişim ile halkla ilişkiler müdürlüklerinde görev yapan 52 yaşındaki Serpil Seçkin Göçer, işsiz kalınca köyüne dönüp 10 dönümlük arazisine lavanta bahçesi kurdu.

  • Reklam
İşsiz kaldı, Antalya'da köyüne dönüp lavanta bahçesi kurdu!
05 Temmuz 2019 - 16:04
Reklam

Turizmin başkenti Antalya'da uzun yıllar kurumsal iletişim ile halkla ilişkiler müdürlüklerinde görev yapan 52 yaşındaki Serpil Seçkin Göçer, işsiz kalınca köyüne dönüp 10 dönümlük arazisine lavanta bahçesi kurdu.

 

Isparta'nın lavantalarıyla ünlü köyü Kuyucak'ı ziyaret ettiği sırada turizmin başkenti Antalya'da lavanta yetiştirerek kendisine yeni bir iş sahası oluşturmaya karar veren Göçer, Kuyucak'ta bir süre kalarak buradaki köylülerden lavantanın nasıl yetiştirileceğini öğrendikten sonra Kepez ilçesi Odabaşı Mahallesi'nde nar ekili 10 dönümlük arazisinin toprak yapısının lavantaya uygun olup olmadığını inceletti. Toprağın yapısının lavantaya uygun olduğu belirlenince Göçer, nar ağaçlarını keserek 20 bin lavanta fidesi dikti. Geçen yıl ocak ayında ekilen lavantalar, ilk yılında çiçek açarak tarlayı adeta mora boyadı. Hasat ettiği lavantayı yağ olarak değerlendiren Göçer bu yıl daha da büyüyen bahçesini, fotoğrafseverlere ve vatandaşlara da açtı.


Bahçesi bir fotoğraf stüdyosunu andırmaya başlayan Göçer, hasat ettiği lavantaları demet yaparak kentte bulunan çiçekçilere satan Göçer seyahat acentaları ile de irtibat kurarak lavanta bahçesini turistlere açmaya hazırlanıyor.
 


Lavantaları ilk yetiştirdiği yılda bazı köylülerin Bu çiçekler yeniyor mu? Çayı mı yapılıyor? diye kendisine sorular sorduğunu aktaran Göçer, "Lavantayı öğrenen, tanıyan ve ticari değerini gören komşu köylülerimiz de bu yıl ekmeye başladılar. Odabaşı da inşallah Kuyucak gibi ileride lavanta ile anılacak. Antalya deyince akla deniz, kum ve güneş geliyor. Antalya'nın arka bahçelerinde başka güzellikler de var. Seyahat acentaları ile görüşüyoruz, buraya yakında turistleri getirmeye başlayacağız." ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum