Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İstanbul'da 2023 hedefi 70 milyon turist 70 milyar dolar gelir!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentteki turizm hedefinin 2023'te 70 milyon turist ve 70 milyar dolar gelir olduğunu açıkladı.

  • Reklam
İstanbul'da 2023 hedefi 70 milyon turist 70 milyar dolar gelir!
16 Eylül 2019 - 21:09
Reklam

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentteki turizm hedefinin 2023'te 70 milyon turist ve 70 milyar dolar gelir olduğunu açıkladı. Taksicilere seslenen Vali Yerlikaya İstanbul'a gelen turistlere güler yüzlü olmalarının önemini anlattı.

 

İstanbul Valiliği, İBB, İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İstanbul Ticaret Odası, Ahilik Vakfı ve AHİSİAD'ın düzenlediği Ahilik Haftası'nda konuşan Vali Yerlikaya "17 bin 395 taksici esnaf şoför kardeşlerimize sesleniyorum, bize geçen yıl 13 milyon 433 bin yabancı turist misafir geldi. Hedefimiz bu değil, bu sene inşallah 15 milyon yabancı turistin İstanbul'a geleceğine inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir hedefi var, hepimizin hedefi 2023'te 70 milyon turist, 70 milyar dolar gelir bekliyoruz. Bunu, tebessüm ederek ve güler yüz göstererek yapacağız. Onları gidecekleri istikamete, en doğru ve kısa yol neresi ise vaktinde, istedikleri yere götüreceğiz. Turistlerin canı, malı, ırzı bizim emanetimizdir. Her bir taksici Benim taksim şu anda İstanbul'un misafirperverliğini gösteriyor. Bu benim, turizm elçisi gösterilmek için bana tanınan bir fırsattır şeklinde düşünecek. Biz turist misafirlerimizin, hakkını gözeten şoför ve taksici esnaflarımızı kalben selamlıyoruz ama bir Ahi Evran torunu olarak, tamamının da bu şekilde olmasını istiyoruz."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum