Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

İstanbul'da 5 yıldızlı otelde sahte altın operasyonu

İstanbul Şişli'de bulunan 5 yıldızlı otelde, Afrika'dan getirdikleri altınları ucuza satacaklarını söyleyip dolandırıcılık yaptığı tespit edilen 6 kişi yakalandı.

İstanbul'da 5 yıldızlı otelde sahte altın operasyonu
08 Ekim 2019 - 13:31
Reklam

İstanbul Şişli'de bulunan 5 yıldızlı otelde, Afrika'dan getirdikleri altınları ucuza satacaklarını söyleyip  dolandırıcılık yaptığı tespit edilen 6 kişi yakalandı.

 

Edinilen bilgiye göre, İş insanı R.C.Ç. daha önce kendisini dolandıran ve Afrikalı işadamı olarak kendilerini tanıtan kişilerin başka bir arkadaşını dolandıracaklarını söylerek polise başvurdu.

 

Kendisini telefonla arayarak konsolosluk aracılığı ile Türkiye'ye altın getirdiklerini bunu ucuz fiyattan satabileceklerini söyleyen kişilere inanan ve 5 yıldızlı bir otelde buluşan iş insanı R.C.Ç yanlarında bulunan 60 bin doları otelde bulunan kasaya bırakarak altınları kontrol ettirmek için kuyumcuya gittiklerinde altınların sahte olduğunu anladı. Şüphelilerin kendisinden özür dileyip kasada bulunan parayı geri almasını söylemesi üzerine kasadaki paraları alan R.C.Ç paraların sahteleriyle değiştirildiğini farkettikten sonra polise başvurdu.

 

Olayla ilgili soruşturma bağlatan Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri şüphelileri yakalamak için harekete geçerken, yeni kurbanlarıyla buluşmak için sözleşen şüphelileri yakalamak için Şişli'de bulunan 5 yıldızlı bir otelde polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Polis her ihtimali değerlendirilerek işadamına şüphelilere vermesi için sahte paralardan oluşan 60 bin dolarlık  bir paket hazırladı.


Polis operasyonu sırasında önce mağdurların yanına gelen 2'si Lübnanlı 4 kişi gözaltına alınırken daha sonra ellinde sahte altınlarla işadamının yanına gelen Kamerun uyruklu Ronel Tela F. (28) ve Gine uyruklu Souma S.(21) de yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen şüphelilerin aynı yöntemi kullanarak 3 işadamından toplamda 150 bin dolar dolandırdıkları ortaya çıktı. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edilirken şüphelilerden Kamerun uyruklu Ronel Tela F. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum