Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İstanbul'daki lüks otelde çifte dolandırıcılık!

İstanbul Beşiktaş'ta faaliyette olan 5 yıldızlı otelde akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık olayı yaşandı.

  • Reklam
İstanbul'daki lüks otelde çifte dolandırıcılık!
23 Nisan 2021 - 15:29
Reklam
Burhan Ö. isimli şahıs Beşiktaş'ta faaliyette olan 5 yıldızlı otelde Afrikalı kişilerden 130 bin dolar karşılığında 4 kilogram altın satın aldıktan sonra bozdurmak için gittiklerinde altınların sahte olduğunu anladı.

İddiaya göre, Aksaray'da tanıştığı kişilerle 130 bin dolar karşılığında 4 kilogram altın almak için anlaşan 47 yaşındaki Burhan Ö. ve eşi, Beşiktaş Cihannüma Mahallesi Saray Caddesi üzerinde bulunan lüks otelde şüphelilerle buluştu.


Burhan Ö. ve eşine 4 kilogram sahte altını teslim ettikten sonra parayı alan şüpheliler, kasanın otel odasında bulunduğunu, altınların sorunlu çıkması halinde altınları geri getirerek kasadan parasını alabileceğini söyledi.


Bir gün sonra kuyumcuya altınları bozdurmaya giden ikili, altınların sahte olması üzerine şüphelileri arayarak paralarının iadesini istedi. Şüpheliler, Burhan Ö.'ye sahte dolar vererek otelden ayrıldı.


Sahte altınları verdikten sonra aldıkları paranın da sahte olduğunu anlayan Burhan Ö., polis karakoluna giderek şikayetçi oldu.

Burhan Ö. ve eşinin ihbarı üzerine çalışma başlatan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri Afrikalı 9 şüpheliyi Kağıthane Harmantepe Mahallesi Dalyan Sokakta bulunan başka bir otelde yakalayarak gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, sağlık kontrolününün ardından adliyeye sevk edildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum