Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İstanbul Yeni Havalimanı'na en iyi ulaşım seçeneği nedir?

İstanbul Havalimanı'na çeşitli havalimanı transfer alternatifleri bulunur.

Reklam
İstanbul Yeni Havalimanı'na en iyi ulaşım seçeneği nedir?
13 Ocak 2020 - 22:55
Reklam

İstanbul Havalimanı'na çeşitli havalimanı transfer alternatifleri bulunur.

 

24 saat boyunca havaist seferleri bulunur ve bu seferler 15 dakika aralıklar ile sefer yaptığı için en iyi ulaşım şeklidir. Herkesin bu araçları kullanması hem trafik oluşmasının önüne geçer hem de rahatlıkla güzergah derdi olmadan ulaşım sağlanmış olur.

 

Uçuş yapacak kişiler açısından en iyi ulaşım seçeneğinin hangisi olduğu bulundukları semt ile doğru orantılıdır. Metro daha yakınsa trafik açısından tercih edilebilir. Ya da direkt havaist seferleri kullanılması en pratiğidir çünkü gidiş yönü nettir.

 

İstanbul Havalimanı Özellikleri Nelerdir?

Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Havalimanı resmi olarak 29 Ekim 2018 tarihi ile hizmete başladı. Yolcu kapasitesi bakımından dünyanın en büyük havalimanı olup Avrupa yakasında yer alır. Yetmiş altı kilometrelik bir alana kurulmuş olan 3. havalimanıdır.

 

Tayakadın ve Akpınar mahalleleri arasında kalan havalimanı, Arnavutköy ve Çatalca kavşağında bulunur. Kontrol kulesi lale figüründen esinlenerek tasarlanmıştır. Yaklaşık olarak 200 milyon yolcu kapasiteli olarak iddialı bir havalimanıdır. Fakat ilk dönemlerde 90 milyon yolcuya hizmet veriyor. Havalimanı tam olarak tamamlandığı zaman 500 uçak kapasitesine sahip olacak. Ayrıca 6 ayrı pisti bulunacak.

 

Havalimanının tasarımını pininfarina adı ile bilinen bir tasarım merkezi olarak karşımıza çıkar. İç dekorasyon olarak oldukça modern bir yapıda inşa edilmiştir. Gidenlerin etkilenmemesi pek mümkün olmayacak şekilde tasarımlar vardır. Uzun saat uçuş yapanlar açısından uyku sorunu en büyük problem olarak karşımıza çıkar.

 

Onlar düşünülerek uyuma alanları yapılmıştır. Küresel anlamda transfer merkezi olarak Asya, Avrupa ve Afrika kıtaları arasında dikkat çeker. Havalimanı özel başarı ödülüne layık görülmüş prestijli bir yerdir.

 

İstanbul Havalimanı Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

İstanbul yeni havalimanı hakkında en çok merak edilen konu ulaşım seçeneklerinin ne olduğudur. Fakat çok sayıda ulaşım alternatifi bulunduğu için kolayca gidilebilir. Daha çok otobüs hatları kullanılarak ulaşım sağlanır.

İstanbul yeni havalimanı ulaşım seçenekleri şu şekildedir;

 • Otobüsler ile ulaşım
 • Metro ile ulaşım
 • Transfer firması ile ulaşım
 • Taksi ile ulaşım
 • Özel araç ile ulaşım

Ulaşım seçenekleri arasında en konforlu olanı transfer firması ile ulaşımdır. Bunun için de İstanbul’un en iyi transfer firmalarından birisi olan Vipcar Rentals ile iletişime geçebilirsiniz. https://vipcar.rentals/havalimani-transfer/ sitesine tıklayıp hizmet detaylarını öğrenebilir ve hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Birbirinden faklı pek çok noktadan kalkış yapan otobüs ve İETT hatları bulunur. Otuz altı kilometre uzunluğa sahip yeni havalimanı metro hattı bulunur. Eğer kişi kendi aracı ile ulaşım sağlayacak ise, en pratik yol 3. Köprü üzerinden gitmek olur. Otopark ücreti olması sebebi ile sıkıntı yaşanmaz.

 

İstanbul Havalimanı'na Aracı İle Gidenler İçin Otopark Hizmeti Var Mı?

Havalimanına özel aracı ile ulaşım sağlayacak kişiler açısından otopark konusu son derece önemli bir konudur. Fakat havalimanı bu konuda da son derece tedbirlidir. Havalimanında toplam 40.000 araç kapasitesine sahip otoparklar bulunur. Araç bakım hizmeti ve vale hizmeti uluslararası standartların üstünde verilir.

 

Misafirlerin araçlarını bırakmaları için 18.000 araç kapasitesine sahip olan katlı otoparkı bulunur. Katlı otopark toplamda beş ayrı bloktan oluşur. İç ve dış hatlar gidişten de toplamda üç adet vadenin teslim alması için alan bulunur. Otopark hizmetinin yanı sıra araç yıkama, lastik değişimi, bakım ve oto kuaför gibi çeşitli hizmetleri de bulunur. Havalimanına geldiğinizde aracınız yedi gün 24 saat boyunca kamera ile izlenir.

 

Telefon uygulaması ile aracın nerede olduğunu rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Otomatik ödeme, mobil ödeme dışında birden fazla ödeme seçenekleri bulunur. Otoparkta devriye hizmeti sayesinde araçlar güvenlik personeli sayesinde takip edilir. Aracınız konforlu ve hızlı bir şekilde park ettirilir. Bunlar dışında otoparkın araçlara özel hizmetleri de bulunur.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

 • 1 Yorum
 • Yunus
  1 yıl önce
  İstanbul havalimanına ulaşım konusunun daha iyi bir konuma getirileceğine dair haberler var. İnşallah çözülür.