Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İşte 2021 turizm sezonunun en güvenli 5 destinasyonu!

Koronavirüs aşısının kullanıma sunulması ile birlikte turizm sektöründe seyahatin tekrar mümkün olacağına dair umutlar yeşermeye devam ediyor.

Reklam
İşte 2021 turizm sezonunun en güvenli 5 destinasyonu!
18 Şubat 2021 - 21:48
Reklam
Ancak her gün değişen durum ve seyahat kısıtlamaları da göz önüne alındığında, seyahat rezervasyonu yapmak için düşük riskli bir yer belirlemek oldukça zor.

Euronews'e değerlendirmelerde bulunan seyahat uzmanları 2021 turizm sezonunda pandemiden önce popüler olan destinasyonlar yerine, vaka sayılarının az olduğu izole destinasyonların daha fazla tercih edileceği görüşünde.


Mevcut durumda hiçbir turizm destinasyonunun koronavirüs yönünden bağışık ve güvenli olmadığını hatırlatan seyahat uzmanları ancak daha az vaka yaşayan yerlerin aranarak, nispeten düşük kısıtlamalarla tatile çıkma şansının daha yüksek olduğunu belirtti.


İşte Euronews'e değerlendirmelerde bulunan seyahat uzmanlarının seçtiği 2021 yaz sezonunda sokağa çıkma yasağı veya başka kısıtlamalar getirme olasılığının düşük olduğu şehirler ve bölgeler...


Madeira Adaları, Portekiz: Avrupa'nın en güvenli seyahat noktası


Anakara Portekiz'de çok sayıda COVID-19 vakası görülmesine rağmen (son sayıma göre 788.560), daha az nüfuslu Madeira Adaları, pandemi başladığından beri Avrupa'nın en güvenli yeri olmaya devam etti. Takımadalar, yerel nüfusu korumak için erken dönemde sağlık önlemlerini uyguladı ve şu anda pandeminin başlangıcından bu yana toplamda sadece 971 vaka ile Avrupa'da en düşük aktif vaka oranlarından birine sahip.

Yemyeşil doğası ve nefes kesici manzaraları ile bilinen Madeira Takımadaları, büyük Avrupa şehirlerinin çoğunun aksine havanın temiz ve berrak olduğu okyanusla çevrili.

Monte Carlo, Monako: Zenginler için oyun alanı

Zenginler için oyun alanı olarak bilinen Monako, Avrupa'nın en güvenli seyahat noktalarından biri. Bu Fransız prenslik bölgesi, pandeminin başlangıcından bu yana 21 ölüm ve toplam 1.787 vaka yaşadı. Monako'ya varışta zorunlu bir karantina süresi olmamasına rağmen, şu anda akşam 7'den akşam 6'ya kadar sokağa çıkma yasağı var.

Martinik, Küçük Antiller: Engebeli Karayip adası

Karantinalarla geçen kasvetli bir kıştan sonra, engebeli bir Karayip adasında biraz güneş, deniz ve kum kesinlikle ööneriler arasında. Olağanüstü yürüyüşler, Pelée Dağı masiflerinde kanyon geçişi veya kaplumbağalarla yüzmek, Martinik'teki tatilcilere sunulan şeylerden sadece birkaçı. Avrupa'daki çoğu ülkeye göre pandemiden 15 kat daha az etkilenen bölgede toplamda 6.000 vaka ve 45 ölüm meydana geldi. Bölgede 11 yaşın üzerindeki tüm yolcuların giriş için negatif bir PCR testi sonucuna sahip olması gerekir.

Asos - Kefalonia Adası, Yunanistan: Gizli balıkçı köyü

Rüya gibi mavi gökyüzü, kristal berraklığında denizler, mükemmel yemekler ve güzel manzaralar için Asos, geçen yılın stresinden kurtulmak için mükemmel bir yer. Bu eski ve renkli balıkçı köyü, Yunanistan'ın gizli mücevherlerinden biri. Burada, güzel Navagio Plajı'nda güneşin tadını çıkarabilir veya Yunanistan'ın doğal hazinesi Melissani Mağarası'nı keşfedebilirsiniz. Güvenlik açısından Asos, Avrupa'daki diğer ülkelere kıyasla COVID-19 ile bağlantılı dört kat daha az ölüme sahip. Yunanistan Başbakanı, COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcuların ülkeye herhangi bir kısıtlama olmaksızın girebileceğini söyledi.

Tahiti, Fransız Polinezyası: İnanılmaz sahiller

Tahiti'nin kristal berraklığındaki suları, yemyeşil doğal manzarası ve zengin yerel mutfağı sosyal medya takipöileriniz tarafından büyük bir kıskançlık ile izlenecektir. Ancak daha da önemlisi, Tahiti, 2021'de tatil rezervasyonu yapmak için güvenli bir destinasyon. Tahiti'de milyon kişi başına Fransa'dan üç kat daha az ölüm gerçekleşirken Fransız Polinezyası'nın tamamında 18.299 virüs vakası ve 136 ölüm meydana geldi. Yolcuların seyahat öncesinde uçağa binmeden önce en az bir negatif PCR testi yaptırması yeterli.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum